• دوشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-1714-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:

اختصاص بیش از ۷۰ میلیارد وام قرض‌الحسنه اشتغال به نهادهای حمایتی

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از اختصاص بیش از ۷۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال به نهادهای حمایتی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی آشتاب در آیین احیاء و آغار بکار یک واحد تعاونی در خرم‌آباد افزود: اشتغال روستایی از سیاست‌های اصلی دولت بوده که تاکنون در این راستا ۲۱۲.۵ میلیارد تومان در لرستان پرداخت شده است.

وی رونق تولید و توقف روند مهاجرت به شهر را از نتایج تسهیلات اشتغال روستایی برشمرد و با بیان اینکه این رقم به 1153 طرح پرداخت شده که معادل ۹۵ درصد طرح‌های مربوطه است، بیان کرد: با ۲۰۰ میلیارد تومان طرح اشتغال روستایی در استان تصویب شده که با ابلاغ اعتبارات سال ۹۸ طی هفته‌های آینده، پرداخت این تسهیلات به زودی آغاز می‌شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از اختصاص بیش از ۷۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال به نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی خبرداد و گفت: بر این اساس 2368 نفر از افراد تحت پوشش از این خدمت بهره‌مند می‌شوند.

آشتاب اضافه کرد: همچنین به مناسبت هفته تعاون، ۱۶ طرح با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و ۱۲۹ فرصت شغلی در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: 2800 تعاونی با اشتغال ۲۸ هزار نفر در لرستان فعال و به مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید و از پنج طرح با ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، در این مراسم شرکت تعاونی فدک لبن با تسهیلات ۲ میلیارد تومانی صندوق کارآفرینی امید و سهم آورده ۲۰۰ میلیون تومانی  سرمایه‌گذار پس از سه سال با ۲۷ نفر اشتغالزایی افتتاح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: