• سه شنبه ۲۹ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-6514-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای ۴۵۰۰ طرح خوداشتغالی برای مددجویان لرستان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی لرستان گفت: بر اساس موافقت‌نامه بودجه تا پایان سال جاری 4500 طرح اشتغال برای مددجویان استان ایجاد می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، امین‌اله کردعلیوند از اجرای 4500 طرح خوداشتغالی توسط این نهاد خبر داد و افزود: هزینه اجرای این طرح‌ها بالغ‌ بر 120 میلیارد تومان بوده که از محل اعتبارات اشتغال کمیته امداد و تسهیلات تبصره ۱۶ بانکی تأمین‌شده است.

وی به نحوه‌ ارائه تسهیلات به متقاضیان اشاره کرد و افزود: این طرح‌ها بر اساس شرایط محیطی متقاضیان، علاقه‌مندی، استعداد و تخصص فنی با اولویت خانوارهای تحت حمایت و فرزندان مددجویان لرستانی اجرا می‌شود.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی لرستان با اعلام اینکه سیاست اشتغال این نهاد حمایت از مشاغل خرد و زودبازده است، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۹۱ طرح با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان درزمینهٔ کشاورزی، صنایع‌دستی، خدماتی، دامپروری اجراشده است.

وی بابیان اینکه اجرای طرح‌های خوداشتغالی و پرداخت تسهیلات صرفاً درزمینهٔ کسب‌وکار برای افراد آموزش‌دیده اجرا می‌شود، گفت: حمایت‌های فنی، مشاوره و نظارت ناظران فنی اشتغال بعد از اجرای طرح به مدت پنج سال ادامه دارد.

کردعلیوند به آموزش مهارت فنی و حرفه‌آموزی به‌عنوان اولین گام ایجاد اشتغال اشاره و تصریح کرد: آموزش مهارت و توانایی برای احراز شغل و یا افزایش مهارت در تمام حرف و مشاغل در مؤسسات ذیصلاح برای ارائه آموزش‌های فنی به مددجویان تحت حمایت به‌صورت فردی و گروهی با هماهنگی این نهاد به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: