• پنجشنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-13214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرماندار خرم‎آباد:

آمار طلاق در شهرستان نگران کننده است

معاون فرماندار خرم‎آباد گفت: متاسفانه از هر ۳/۸ ازدواج در شهرستان، یکی منجر به طلاق می‎شود که این آمار نگران کننده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمود آشناگر در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان که در سالن جلسات شماره دو فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن هفته ازدواج، دستگاه‎های فرهنگی و متولی امر جوانان، باید با یک برنامه‎ریزی مدون، به موضوع فرهنگ سازی ازدواج سالم و کم هزینه در سطح جامعه مبادرت ورزند.

معا ون سیاسی امنیتی، اجتماعی فرمانداری خرم‎آباد تصریح کرد: بر اساس آمار، میزان ازدواج در سطح شهرستان در طی دو سال گدشته با کاهش ۵/۲ درصدی روبرو بوده و در مقابل آمار طلاق ۸/۷ درصد افزایش داشته است، این یعنی از هر ۳/۸ ازدواج یکی منجر به طلاق می‎شود که بسیار نگران کننده است.

آشناگر خاطرنشان کرد: البته این آمار بیشتر مربوط به شهر خرم‎آباد بوده و ازدواج‎های روستایی کمتر به طلاق می‎انجامد.

وی تاکید کرد: بازگشت و پایبندی به باورهای دینی و ارزش‎های سنتی در خصوص ازدواج و زشتی طلاق می‎تواند راهکار مناسبی برای کاهش این آمار باشد.

معاون سیاسی امنیتی، اجتماعی فرمانداری خرم‎آباد به موضوع اعطای تسهیلات بانکی به زوج‎های جوان اشاره کرد و گفت: بانک‎های عامل می‎بایست برای تخصیص این اعتبارات، سختگیری‎ها را کاهش دهند تا جوانان با رغبت بیشتری به ازدواج بیاندیشند.

آشناگر اضافه کرد: دستگاه‎های عضو ستاد و متولیان امر باید مصوبات جلسات را با جدیت پیگیری کنند و کم کاری و تعلل در این زمینه قابل قبول نخواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: