• پنجشنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-6184-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استقلال هر کشور کشاورزی آن است

مسئول حوزه نمایندگی ولی‎فقیه در سازمان آموزش، تحقیقات و ترویج کشاورزی کشور گفت: استقلال هر کشور کشاورزی آن است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سعیدیان در جلسه شورای "تات" که در محل سالن جلسات مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و آموزش کشاورزی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: استقلال هر کشور کشاورزی آن است.

وی تصریح کرد: ارزش پژوهش و تحقیقات از نظر اسلام و اهل بیت بسیار بالاست و در قرآن نیز آمده است که آیاکسانی‎که می‎دانند با کسانی‎که نمی‎دانند مساوی‎اند؟ لذا ارزش هر انسانی آگاهی و توانایی‎های اوست.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‎فقیه در سازمان آموزش، تحقیقات و ترویج کشاورزی کشور به اهمیت  کشاورزی اشاره کرد و افزود: کشاورزان گنج‎های الهی هستند، زراعت کبمیایی اکبر است، بهترین و حلال‎ترین کار کشاورزی بوده و این جایگاه بزرگی است بنابراین هر چه استعداد دارید در جهت کارهای مبنایی و دانش بنیان در حوزه کشاورزی به کار بگیرید.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدیان  ادامه داد: ثبات نظام به اقتصاد و از جمله کشاورزی و عدم نیاز به بیگانگان است،  نزدیک به ۷۰ درصد سخنان مقام معظم رهبری تکیه بر اقتصاد مقاومتی است و در نیل به این مهم و اجرای منویات رهبری حضور افراد با دانش و انجام کارهای پژوهشی جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی با بیان سخنانی از امام صادق "علیه السلام"، افزود: بقاء اسلام و مسلمین به این است که اموال اقتصادی در اختیار افراد با دانش و فهمیده قرار بگیرد که بتوانند آن را درست به کار بگیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: