• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-10914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاشرت باعث می‎شود مومنان به سمت کفار تمایل پیدا کنند

یک دکترای تفسیر قرآن گفت: معاشرت یکی از عواملی است که باعث می‎شود مومنان به سمت کفار تمایل پیدا کنند.
 
دکتر مهرداد ویسکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان در تفسیر آیه 29 تا 32 سوره آل عمران، اظهار کرد: آیه 29 اشاره به آگاهی خداوند از هر چیزی دارد و مبنی بر این است که پرودگار از نيات همه باخبر است  و قدرت بر كيفر دادن گناهكاران را نيز دارد.
 
وی ادامه داد: همچنین این آیات به تمایل قلبی برخی از مومنین به کفار اشاره دارد به معنی که گاهی مومنین ادعای مومنی دارند ولی در قلبشان احساس نزدیکی به کفار دارند.
 
ویسکرمی اضافه کرد: معاشرت یکی از عواملی است که باعث می‎شود مومنان به سمت کفار تمایل پیدا کنند. به همین خاطر گفته شده که به کفار نزدیک نشوید و البته خداوند در سوره آل عمران می ‎ فرمایند چه آشکار کنید و چه پنهان، بر اهداف شما آگاهم.
 
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: آیات 31 و 32 مفهوم دوستى واقعى را تبيين مى‎كند و فرق آن را با محبت كاذب و دروغين روشن مى‎سازد.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین این آیات بیان می‎کند که محبت تنها يک علاقه قلبى ضعيف و خالى از هرگونه اثر نيست بلكه بايد آثار آن، در عمل انسان منعكس باشد، كسى‎كه مدعى عشق و علاقه به پروردگار است، نخستين نشانه‌اش اين است كه از پيامبر و فرستاده او را پيروى كند.
 
ویسکرمی گفت: خداوند در این آیات مومنان را تهدید کرده است که اگر به سمت کفار متمایل شوید، با عذاب من طرف هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: