• دوشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-10814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بهزیستی لرستان:

نیازمند افزایش سرمایه‌های اجتماعی هستیم

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: سازمان‌های مردم نهاد حمایتی روش‌های مبتنی بر اصول توانمندسازی برای ارائه خدمات آموزشی ارائه دهند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، فاطمه زهرا توکلی در دیدار با مراکز مردم نهاد همکار سازمان بهزیستی، بیان کرد: خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد باید روش‌های صحیح را در مقابله با آسیب‌های اجتماعی به کار گیرند.

وی اضافه کرد: خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد حمایتی باید با روش‌های مبتنی بر اصول توانمندسازی و دوری جستن از حمایت‌های مادی صرف، تمرکز خود را بر روی ارائه خدمات آموزشی و توانمند سازی این کودکان و خانواده آنها گذاشته تا از این طریق مشکلات اقتصادی و نیازهای معیشتی این افراد مرتفع شود.

توکلی اضافه کرد: سرمایه اجتماعی بهزیستی نسبت به سایر دستگاه‌ها بالاتر است، مردم به بهزیستی اعتماد بهتری دارند.

این مسئول با تاکید بر اینکه سمن‌ها، بازوی پرتوان دولت تدبیر و امید محسوب می‌شوند، ادامه داد: اکنون با بودجه تخصیص‌یافته علاوه بر پیشگیری از معلولیت‌ها، فقر قابلیتی را کاهش می‌دهیم و بالتبع فقر اقتصادی آنها نیز روندی نزولی پیدا می‌کند.

توکلی با تاکید بر اهمیت حفظ و تقویت سرمایه‌های اجتماعی به عنوان نیاز اساسی امروز در کشور، اظهار کرد: فعالیت تشکل‌های مردم نهاد می‌تواند در راستای احیاء و تقویت این سرمایه‌های اجتماعی  که در توسعه و پیشرفت کشور اثرگذار هستند، گام‌های موثری بردارند.

وی بیان کرد: امروز نیازمند این هستیم که سرمایه‌های اجتماعی را افزایش دهیم و  از این سرمایه‌ها استفاده بیشتری کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: