• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-5384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخصیص اعتبار 1500 میلیونی برای خوشه‎های کسب و کار لرستان

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‎های صنعتی ایران از تخصیص اعتبار 1500 میلیون ریالی برای خوشه‎های کسب و کار لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مصاحب در کمیته استانی خوشه‎های کسب و کار لرستان از تخصیص اعتبار 1500 میلیون ریالی جهت خوشه‎های کسب و کار لرستان در سال 98 خبر داد و اظهار کرد: در بحث بازارچه فرش نیز حمایت‎های لازم صورت خواهد یافت.

وی از افتتاح فن بازار در آینده‎ای نزدیک خبر داد و افزود: تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان صنایع کوچک و شهرک‎های صنعتی ایران و وزارت علوم و تحقیقات منعقد شده که به واسطه این تفاهم نامه اعضای هیات علمی به مدت 6 ماه در شهرک‌های صنعتی عارضه یابی واحدهای صنعتی حضور داشته که این امرباعث  ارتباط بین صنعت و دانشگاه می‎شود.

امیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان نیز در این جلسه گفت: باتوجه به اینکه کار خوشه‎ها در ابتدا به کندی پیش می‎رفت و منتج به نتیجه مورد نظر نشد کارگروه مربوطه به صورت ماهانه تشکیل که باعث پیشرفت کار خوشه‎ها و مشاورین خود را پاسخگوی مدیران بدانند.

وی تصریح کرد: قراردادی که در بحث خوشه‎ها با مشاورین بسته می‎شود سه ساله خروجی مورد نظر حاصل نمی‎شود و بایستی حداقل به یک دوره پنج ساله افزایش یابد تا بتواند به نقطه خوبی دست پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: تجارت الکترونیک با هماهنگی وزارت صمت و ارتباطات برای فروش؛ بازاریابی و صادرات محصولات تولیدی خوشه‎ها بصورت جدی مورد توجه قرار گیرد و تامین شرایط مساعد و زمینه مناسب برای حضور در نمایشگاه‎های ملی و بین المللی در اولویت کاری شهرک‎های صنعتی قرار گیرد.

امیری تاکید کرد: با توجه به راستی آزمایی در توسعه بیمه فرش بافان و فعالان خوشه‏‏‎های کسب و کار بایستی برای آنهایی که واقعا تولید کننده هستند بیمه برای آنها انجام شود.

همچنین بختیار رازانی مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی لرستان در حاشیه برگزاری این جلسه، اظهار کرد: این کمیته به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان و با حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‎های صنعتی ایران، مدیر توسعه صنعتی و مشاور عالی خوشه‎های کسب و کار سازمان صنایع کوچک و شهرک‎های صنعتی ایران برگزار شد.

وی با ارائه گزارش مبسوطی از خوشه‎های کسب و کار استان، انجام توسعه خوشه‎های کسب و کارهای استان را گامی موثر در جهت ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: در سال 96 حدود 12 خوشه شناسایی و بروزرسانی شده که در خصوص خوشه سنگ کار چشمگیر و موثری صورت نگرفته و در حال حاضر خوشه‎های گلیم، فرش، عسل و آبزیان در حال انجام فرآیند توسعه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: