• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-7014-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دروغ از ارکان کفر است/ نفاق؛ بدترین صفت انسانی

امام جمعه دوره‌چگنی گفت: دروغ گفتن، خُلف‌وعده، ریاکاری و انحصارطلبی از شاخص‌ها و صفات منافقان از نگاه قرآن است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری در رابطه‌با ویژگی ‎ ها و صفات منافق، اظهارکرد: در میان انسان‌ها و حتی صف مسلمانان افرادی رشد می‌کنند که گفتارشان با اعمال‌شان هماهنگ نیست و این عمل به‌معنای نفاق است و چنین فردی منافق است.

وی با بیان اینکه در صدر اسلام افردی بودند که اهل نفاق بودند و تلاش‌ آن‌ها این بود که با نفاق مانع پیشرفت اسلام شوند، افزود: نفاق صفت ناپسندی است و همیشه شیاطین و شیطان‌صفتان نفاق را ترویج می‎دهند.

امام جمعه دوره‌چگنی با بیان این‌که نفاق فقط متعلق به صدر اسلام نیست و باید توجه کنیم صفات منافقین را بشناسیم و این صفات را از خود دور کنیم، اضافه کرد: منافقان در پایین‌ترین درجه جهنم هستند و کسی هم آن‌ها را یاری نمی ‎ دهد کمااینکه منافقان بدترین انسان‌های عالم هستند.

این کارشناس مذهبی در بیان شاخص‌ها و صفات منافقان از نگاه قرآن، گفت: دروغ گفتن یکی‌از شاخص‌های منافقان است این در حالی ‎ است که دروغ از ارکان کفر است و کسانی‌که اهل نفاق هستند دروغگو هستند.

امام جمعه دوره‌چگنی با بیان اینکه کسی‌که سر مردم کلاه می‌گذارد و به مردم وعده دروغ می‌دهد منافق است، اظهار کرد: منافق خُلف وعده می‌کند، وعده می‌دهد ولی به آن عمل نمی‌کند، اهل ریا است، قول محکم می‌دهد اما به آن عمل نمی‌کند.

وی گفت: یکی دیگر از صفات منافق ریاکاری است فرد منافق در جمع خود را می‌گیرد و در خلوت ذات و باطن او نمود پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام سوری با بیان اینکه نفاق بدترین صفت است، افزود: یکی دیگر از صفات منافق این است که اگر مالی را می‌بخشند برای رضای خدا نیست برای رضایت مردم است و این بدترین حالت است.

وی افزود: یکی‌ دیگر از صفات بد منافق انحصارطلبی است اگر همه دنیا را به او بدهند باز هم راضی نیست که کوچک‌ترین امتیازی به کسی غیر او داده شود او همه چیز را برای خودش می‌خواهد کمااینکه منافق در خفا سستی در عبادت دارد ولی در جمع مردم و برای تظاهر و ریاکاری عبادت را با حالت خاصی نشان می‌دهد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: