• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-6814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان:

شاهد کمترین حریق با ۱۲۹ هکتار در استان بودیم

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: سال گذشته شاهد کمترین حریق با ۱۲۹ هکتار در استان بودیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اظهار کرد: تصویب لایحه حمایت از جنگلبانان و محیط بانان افق روشنی است.

وی تصریح کرد: یکی از چالش‌های اساسی در دهه ۸۰ تا قبل ۹۴ عدم پیگیری تخریبات و تصرفات اراضی ملی بود و این در حالیست که در سال ۹۷ با برنامه ریزی‌های انجام شده موفق شدیم بیش از ۳۴۳۶ فقره پرونده تشکیل داده و متخلفان را تحویل مقامات قضایی دهیم‌. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان به بیشترین حریق در سال ۹۰ در منابع طبیعی لرستان با ۶۸۴۱ هکتار خبر داد و افزود: خوشبختانه  در سال ۹۷ شاهد کمترین حریق با ۱۲۹ هکتار بوده‌ایم.

 نجفی تصریح کرد: متاسفانه در لرستان به ازای هر  25هزار و 600  هکتار یک نفر نیرو وجود دارد که این خود آماری بسیار نگران کننده است.

وی موریانه، آفت جوانه خوار بلوط، لورانتوس، تخریب اراضی ملی در اثر ناشی از خطوط لوله های گاز و نفت، احداث جاده‌های بدون مطالعه، آتش‌سوزی، تراشیدن جنگل به منظور توسعه اراضی کشاورزی، کت زنی درختان، قلع و قمع کردن درختان، آتش زدن درختان، اجرای پروژه‌ها به منظور توسعه باغات و... را از جمله چالش‌های اساسی منابع طبیعی عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: