• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-4384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان خبر داد:

اجرایی کردن طرح‌های مشارکتی تولید مسکن در استان

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان از اجرایی کردن طرح‌های مشارکتی تولید مسکن در استان خبر داد.

رضا خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، گفت: پیرو تأکیدات رئیس جمهوری و سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی و به منظور کنترل بازار مسکن به لحاظ عرضه و تقاضا و جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت مسکن دستورالعملی جدیداً از سوی سازمان ملی زمین مسکن مبنی بر پیگیری و اجرایی کردن طرح‌های مشارکتی ابلاغ شده است.

وی اظهار کرد: طرح‌های مشارکتی در دو دهه اخیر مسکوت مانده بود و طرح جدیدی ابلاغ نشده بود.

خالقی بیان کرد: براساس این دستورالعمل جدید، کمیته مشارکت در استان تشکیل دادیم و درصدد هستیم که زمین‌های دولتی مستعد ساخت و ساز در محدوده قانونی شهرهای بزرگ که مشکل تامین زمین و افزایش بی‌رویه قیمت مسکن را دارند شناسایی کنیم و طی فراخوانی آنها را در اختیار پیمانکار بخش خصوصی و انبوه‌سازان قرار دهیم تا در قالب مشارکت اقدام به تولید و عرضه مسکن کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان  تصریح کرد: نتیجه این اقدام قطعا هم به نفع دولت و هم انبوه‌ساز است و در نهایت مردم از ثمره این طرح منتفع می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که انبوه‌ساز بهره‌مند می‌شود گردش مالی است که در بخش مسکن همواره شاهدیم سود قابل اطمینانی به آنها می‌دهد و دولت هم به وظیفه خود که تولید مسکن است و تاحدودی در سال‌های اخیر مورد غفلت واقع شده عمل می‌کند و مردم هم از کاهش قیمت‌ها منتفع می‌شوند.

خالقی بیان کرد: با این تفاسیر قشر متوسط می تواند مسکن خودرا تهیه کنند و سوداگران این بازار نمی‌توانند قیمت‌های مسکن را سوداگرانه و غیرمنطقی افزایش دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه طرح مذکور در استان شروع شده که مرحله اول آن شناسایی زمین است،عنوان کرد: 4 نقطه در شهر خرم‌آباد، 3 نقطه در بروجرد شناسایی شدند و در سایر شهرها قرار است این شناسایی‌ها انجام و روی آنها طرح توجیهی تعریف و طرح‌های معماری و شهرسازی تدوین و فراخوان  برای مشارکت و دعوت از بخش خصوصی دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: