• پنجشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1714-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان:

مناسبت‎های مذهبی و فرهنگی منجر به انسجام ملی می‎شود

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: مناسبت‎های مذهبی و فرهنگی منجر به انسجام ملی می‎شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، ناهید پرویزپور در جلسه هماهنگی مراسمات بزرگداشت دهه کرامت، اظهارکرد: از کارکردهای مهم مناسبت‎های مذهبی و فرهنگی تقویت اعتقادات و نشر معارف و اخلاق اسلامی است که علاوه برآشنایی نسل جوان با سیره ائمه اطهار و معصومین خواهد شد منجر به تحکیم همگرایی و انسجام ملی و مبارزه با هجمه‎های دشمنان در نشر افکار التقاطی و عرفان‎های نو ظهور می‎شود.

وی تصریح کرد: برگزاری اینگونه مراسمات باید از غنی محتوایی برخوردار بوده و متناسب با سلایق و نیازهای نسل جوان باشد و از سطحی نگری در برگزاری اینگونه مناسبت‎ها باید پرهیز کرد.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان خاطرنشان کرد: دهه کرامت فرصت مناسبی است تا دستگاه‎های فرهنگی با اجرای برنامه‎های متنوع و شاد در مناطق مختلف شهرها و محلات بخصوص در مناطق حاشیه‎ای که از امکانات رفاهی و نشاط اجتماعی کمتری بر خوردار هستند الگوهای دینی و اسلامی را به جوانان و نوجوانان معرفی کنند.

پرویزپور اضافه کرد: از جمله شخصیت‎های وارسته در تاریخ اسلام و تشییع حضرت معصومه (س)است که از نظر رفتار و کردار شبیه‎ترین فرد به حضرت فاطمه زهرا (س)است.

وی بیان کرد: شخصیت علمی و معنوی آن حضرت در همه ابعاد الگوی کامل بوده و به عنوان برترین الگو برای دختران مسلمان است.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان ادامه داد: مراکز علمیه خواهران و کانون‎های فرهنگی مساجد از این فرصت‎ها برای معرفی سجایای اخلاقی آن حضرت و شخصیت علمی او به  دختران جوان استفاده کنند.
           

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: