• چهارشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیش‌بینی برداشت 400 هزار تن گندم از مزارع لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در خصوص برآورد برداشت گندم از مزارع استان، اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۴۰۰ هزار تن گندم از سطح مزارع استان برداشت شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عبدالرضا بازدار در جریان سفر آیت‌الله تقوی رئیس شورای عالی زکات کشور به استان، اظهارکرد: امسال سال پرباران داشتیم اما پراکنش مناسبی نداشتیم بدین معنا که از اواسط فروردین به بعد بارش باران نداشتیم.

وی با ذکر این مطلب که ۱۱۰ هزار هکتار جو دیم، ۱۹۵ هزار هکتار گندم دیم و ۹۰ هزار هکتار از اراضی لرستان زیر کشت حبوبات دیم است، خاطرنشان کرد: امسال با خشکسالی کشاورزی مواجه بودیم البته به لحاظ هیدرولوژی و ذخیره آب سال خوبی داشتیم.

بازدار برآورد اولیه برداشت گندم از مزارع لرستان را ۴۰۰ هزار تن گندم اعلام کرد و افزود: پیش بینی می‌شود نسبت به سال گذشته عملکرد بهتری داشته باشیم این در حالی است که سطح زیر کشت گندم اراضی آبی لرستان ۵۰ هزار هکتار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه بیشترین خسارت سیل به کشاورزی لرستان بود، تصریح کرد: سیل هر چه در حاشیه رودخانه بود را دچار آسیب شدید کرد.

وی خدمات رسانی پس از سیل به کشاورزان را مطلوب و جهادی برشمرد و گفت: بعد از سیل ۹۰ درصد جاده‌های مزارع و کانال‌های آبیاری و ایستگاه‌های پمپاژ وارد مدار شدند.

بازدار با ذکر این مطلب که ۱۶۰ دستگاه ماشین آلات سنگین، ایجاد ۳۵۰ کیلومتر جاده، ایجاد ۲۵۰ کیلومتر کانال و راه‌اندازی شبکه برق با مشارکت مردم تنها بخشی از فعالیت‌های جهاد کشاورزی لرستان به کشاورزان آسیب دیده از سیل اخیر است، اضافه کرد: تعداد ۷۰ دستگاه ترانسفورماتور را تعمیر کردیم و ۹ ایستگاه پمپاژ برای مردم راه اندازی شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ۲۰۰ هزار متر مکعب خاکبرداری را از اقدامات مهم جهاد کشاورزی لرستان بعد از سیل پلدختر اعلام کرد و افزود: با مشارکت نیروهای جهادی ۱۰۰ هکتار باغ را زنده کردیم و این روند ادامه دارد این در حالی است که ۱۴ هزار پرونده برای کشاورزان تشکیل شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: