• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با وارد‌کنندگان مواد مخدر به‌عنوان مفسدان فی‌الارض برخورد شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر این‌که اعتیاد در رأس آسیب‌های اجتماعی قرار دارد، اظهار کرد: مواد مخدر ابزار استعماری و ابزاری برای جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن است .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در دیدار با اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از مقبولیت خوبی برخوردار است .

وی با ذکر این مطلب که مبارزه با مواد مخدر از موارد مورد ابتلای دنیاست، تصریح کرد: می‌توان ادعا کرد ایران در مبارزه با مواد مخدر پرچم‌دار است و عزم جدی برای مبارزه با مواد مخدر دارد .

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که در کشور ما تولید مواد مخدر وجود ندارد، ادامه داد: این امر نشان‌دهنده مصمم بودن ایران در مبارزه با این پدیده شوم است .

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به این‌که از نظر شرعی استعمال و توزیع مواد مخدر حرام شرعی است، گفت: امروز مسئله مواد مخدر شکل دیگری پیدا کرده است؛ کما اینکه مواد مخدر ابزار استعماری و ابزاری برای جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن است .

میرعمادی با بیان این‌که نگاه استعمارگران و غربی‌ها این است که مواد مخدر را برای از بین بردن نیروی کار جوامع بشری استفاده کنند، تصریح کرد: امروز بحث مواد مخدر تبعاتی بالاتر از آسیب‌های فردی و اجتماعی دارد .

وی با ذکر این مطلب که در میان آسیب‌های اجتماعی مواد مخدر در رأس قرار دارد و ریشه همه مشکلات و آسیب‌ها است، گفت: مواد مخدر جسم انسان را از بین می‌برد و ضرر روحی و شخصیتی و مالی به‌دنبال دارد. کمااینکه متلاشی شدن خانواده و از دست رفتن فرزندان تبعات مواد مخدر است .

آیت‌الله میرعمادی با تأکید بر پیشگیری از مصرف مواد مخدر، تصریح کرد: توجه به تربیت دینی و نظام خانواده در پیشگیری از مواد مخدر اثر دارد کما اینکه مواد مخدر گیاه هرزه‌ای است و درجایی که تربیت دینی وجود ندارد، رشد می‌کند .

نماینده ولی‌فقیه در لرستان آگاهی‌بخشی به جامعه را عامل مهم پیشگیری از مواد مخدر دانست و گفت: از ظرفیت رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه استفاده شود .

امام جمعه خرم‌آباد بر نقش سمن‌ها و نهادهای مردمی در آگاهی‌بخشی به جامعه تأکید کرد و افزود: نهادهای مردمی در مبارزه با مواد مخدر نقش خودشان را به‌خوبی ایفا نمی‌کنند و این امر جای گلایه دارد .

وی با بیان این‌که می‌بایست خانواده‌ها را نسبت به پیشگیری از مواد مخدر حساس کنیم بر بسیج همه دستگاه‌ها برای پیشگیری از مواد مخدر تأکید کرد و افزود: شورای مبارزه با مواد مخدر در بسیج دستگاه‌ها جدی‌تر عمل کند .

وی با ذکر این مطلب که پیشگیری از مواد مخدر عزم عمومی می‌طلبد بر لزوم مبارزه با شبکه‌های وارد کننده تأکید کرد و افزود: با دستگیری با چند معتاد مبارزه با مواد مخدر محقق نمی‌شود بلکه باید با وارد‌کنندگان مواد مخدر با عنوان مفسدان فی‌الارض برخورد شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: