• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-685-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رشد ۱۳ پله‌ای لرستان در مبارزه با مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان به رشد ۱۳ پله‌ای استان در مبارزه با موادمخدر اشاره کرد و گفت: طبق ارزشیابی کشوری دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان رتبه دهم کشوری را دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مجتبی بیرانوند در دیدار اعضای این شورا با آیت‌الله میرعمادی، اظهار کرد: روز ۲۶ ژوئن در سطح بین‌المللی روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است.

وی با ذکر این مطلب که نظام اسلامی پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر است، بیان کرد: موید این ادعا تقدیم ۳۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز در راه مبارزه با مواد مخدر است.

بیرانوند با اشاره به این‌که رهبری معظم انقلاب اسلامی مواد مخدر را به‌عنوان بزرگ‌ترین آسیب اجتماعی معرفی کردند، اظهار کرد: پیشگیری و جریان‌سازی فرهنگی اولویت کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان به تشریح برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر لرستان پرداخت و گفت: در این هفته بیش‌ از ۱۵۲ برنامه داریم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد رشد دارند؛ ابتدای برنامه‌های هفته مبارزه با موادمخدر غبارروبی گلزار شهدا دیدار با ائمه‌جمعه و دیدار با خانواده‌های شهدا بود.

وی با ذکر این مطلب که شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان از سال ۹۰ تا ۹۵ عملکرد ضعیفی داشته است، اضافه کرد: تا سال ۹۵ رتبه ۲۷ کشور را داشتیم در سال ۹۶ رشد چهار پله‌ای داشتیم و رتبه لرستان به ۲۳ کشور رسید.

بیرانوند به ارتقای حایگاه شوراهی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال ۹۷ در مبارزه با مواد مخدر وضعیت بهتری داشتیم به‌طوری که رشد ۱۳ پله‌ای داشت و از رتبه ۲۳ به رتبه دهم رسیده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با تأکید بر اینکه در بحث شیوع‌شناسی و آلودگی به مواد مخدر رتبه استان در سال‌های قبل تک رقمی بود، تصریح کرد: اکنون رتبه استان دو رقمی شده است؛ رویکرد دولت اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: