• شنبه ۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‎فقیه در لرستان:

سلامت دستگاه قضا به سلامت در رای است/ مجازات‌های جایگزین را جدی بگیریم

نماینده ولی ‎ فقیه در لرستان با بیان این‌که برخی قضات مجازات جایگزین را لحاظ کردند اما باید این مسئله گسترش پیدا کند، اظهار کرد: مجازات‌های جایگزین را جدی بگیریم .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در دیدار مقامات ارشد قضایی استان با بیان این‌ که شهید بهشتی استوانه انقلاب اسلامی ایران بود، اظهار کرد: شخصیت هر انسان یا به علم یا به عمل اوست .

وی با اشاره به این‌که شهید بهشتی دارای شخصیت علمی ممتاز و شخصیت عملی او برجسته بود، اضافه کرد: شخصیت علمی وی در آرا و موضع‌گیری او مشخص است .

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که شهید بهشتی دانش حوزوی و دانش دانشگاهی را با هم داشت، افزود: شخصیت عملی بهشتی برجسته بود به‌طوری‌که وی انسان باتقوا بود که در عین آراستگی، زهد داشت .

امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که در چهل سالگی انقلاب اگر نگاهی به گذشته دستگاه قضا داشته باشیم می‌بینیم که دستگاه قضا دو خصوصیت استقلال و سلامت دستگاهی را حفظ کرده است، اضافه کرد: دستگاه قضایی در عین تعامل و همکاری، استقلال خود را حفظ کرده است .

این مفسر قرآن‌ کریم با بیان این‌که سلامت دستگاه قضایی همیشه باید مدنظر باشد، اظهار کرد: سلامت دستگاه قضا به سلامت افراد است چراکه اگر قاضی سالم باشد قطعاً دستگاه قضا از سلامت برخوردار خواهد بود .

وی اقدامات اخیر آیت‌الله رئیسی در برخورد با افراد و برخی قضات را قابل تحسین برشمرد و گفت: مبادا در درون دستگاه قضا موریانه‌هایی وجود داشته باشد که این دستگاه را از بین ببرند .

آیت‌الله میرعمادی سلامت دستگاه قضا را به سلامت در رأی دانست و با تاکید بر این‌که اگر رأی قاضی دقیق باشد آن دستگاه سالم است چراکه خروجی دستگاه قضا رأی قاضی است، خاطرنشان کرد: قاضی باید در یک شرایط مطمئنه رأی صادر کند .

نماینده ولی‌فقیه در لرستان سلامت دستگاه قضا را به سلامت در انجام وظیفه دانست و افزود: وظیفه دادگستری احقاق حق است .

امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که امروز درد جامعه در فساد اقتصادی است و این‌جا دستگاه قضایی وظیفه دارد به‌عنوان مدعی‌العموم وارد شود، تصریح کرد: بخشی از وظایف دادگستری‌ها پیشگیری است .

نماینده ولی ‎ فقیه در لرستان با بیان این‌که برخی قضات مجازات جایگزین را لحاظ کردند اما باید قضات ما مجازات جایگزین را گسترش دهند، اظهار کرد: مجازات‌های جایگزین را جدی بگیریم .

وی دیگر عامل سلامت و موفقیت دستگاه قضایی را سلامت در جهت‌گیری و جریان پرونده‌سازی اعلام کرد و افزود: اگر جریان پرونده‌سازی جریان سالم باشد دستگاه قضایی سالم است و همواره جهت‌گیری دستگاه قضایی انقلابی و در راستای مبارزه با فساد باشد .

وی بر ضرورت هوشیاری در برابر دشمن تأکید کرد و با ذکر این مطلب که شاهد تحولات بزرگ در منطقه و حواشی ایران هستیم که نمونه آن سرنگونی پهباد آمریکا بود، خاطرنشان کرد: سرنگونی پهباد آمریکایی عملی غرورآفرین بود .

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که دشمنان می‌خواستند حمله به نفت‌کش‌ها را به ایران نسبت دهند و ما باید در مقابل این تحولات باید هوشیاری داشته باشیم، اظهارکرد: پیام سرنگونی پهباد آمریکایی این بود ایران در حفاظت از مرزها جدی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: