• شنبه ۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-285-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

این روزها لرستان بوی کنکور می‌دهد

استاندار لرستان بر لزوم هدف‌گذاری برای آموزش و پرورش استان تأکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه برای تعلیم و تربیت استان باید هدف‌گذاری‌هایی انجام و جهت رسیدن به این اهداف برنامه‌هایی تدوین شوند، افزود: اگر هدف داشته باشیم می‌توانیم بررسی کنیم که وضعیت‌مان چه تغییری کرده و به کجا رسیده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون رتبه آموزشی ما در امتحانات کتبی نهایی 32 است که ضعیف هستیم و باید برنامه‌ریزی کنیم تا این وضعیت کنترل شود.

خادمی با بیان اینکه کنکور معیاری اثرگذار در کشور محسوب می‌شود، افزود: این آزمون می‌تواند یک معیار در نظر گرفته شود و باید در این رابطه هدف‌گذاری‌هایمان را انجام دهیم.

استاندار لرستان به برگزاری کنکور اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش و دانشگاه لرستان به عنوان برگزارکنندگان کنکور وظیفه دارند شرایط لازم را جهت برپایی مطلوب این آزمون فراهم کنند.

وی یادآور شد: کسی که هزینه ثبت‌نام را دریافت می‌کند وظیفه دارد شرایط ویژه و استاندارد برگزاری را ایجاد کند.

خادمی با بیان اینکه برای کنکور باید برنامه‌ریزی کاملی را تدوین کنیم و نیاز است تمامی دستگاه‌ها اقدامات لازم را جهت برگزاری مطلوب آن انجام دهند، گفت: از هم اکنون کار بازسازی و بهسازی مدارس باید آغاز شود .

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در بحث مدارس سیل‌زده قرار است تعدادی مدرسه ساخته شود، ادامه داد: باید هرچه سریع‌تر زمین آنها تعیین تکلیف شود تا خیرین شروع به ساخت و ساز کنند. حوزه راه و شهرسازی نیز اگر نیاز است ورود کند و تعمیرات آغاز شود.

وی با تأکید بر اینکه موضوع امنیت این آزمون باید دیده شود، افزود: در این رابطه کمیته امنیتی تشکیل و به این موضوع بپردازند تا تمهیدات لازم اندیشیده شود.

خادمی در ادامه بر لزوم تشکیل جلسه معاون سیاسی با تمامی دستگاه‌های فعال فرهنگی و اجتماعی برای برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان تأکید کرد و ادامه داد: این دستگاه‌ها برنامه‌های خود را ارائه و در طول تابستان اجرا کنند.

به گفته استاندار لرستان مصوبات کمیته امنیت و جلسه معاون سیاسی به عنوان مصوبه شورای آموزش و پرورش پذیرفته می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: