• شنبه ۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آزادی ۲۱ زندانی جرائم غیرعمد لرستان در هفته قوه قضاییه

مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان گفت: ‌با کمک خیران استان و به‌مناسبت هفته قوه قضاییه ۲۱ زندانی جرائم غیرعمد استان با پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان بدهی از زندان‌های استان آزاد می‌شوند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، توکل شاکرمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۲۸ نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان به سر می‌برند، اظهار کرد: از این تعداد ۱۸ نفر بدهکار دیه تصادفات رانندگی، ۸ نفر بدهکار حوادث کارگاهی و ساختمانی، ۴۲۹ نفر بدهکار مالی و ۱۷۳ نفر بدهکار مهریه و نفقه هستند.

وی افزود: ۱۳ نفر از این تعداد خانم و سرپرست خانواده هستند.

شاکرمی کل بدهی این ۶۲۸ نفر را مبلغی بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: البته با گذشت رضایتمندانه شکات و سایر اقداماتی که در ستاد دیه انجام می‌شود مبلغی نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان بابت آزادی همه این افراد موردنیاز است.

وی با بیان اینکه با مساعدت دستگاه قضائی و دستور آیت‌الله رئیسی به همه ۱۷۳ نفر بدهکار مهریه و نفقه که در زندان‌های لرستان هستند مرخصی داده شده است.

این مسئول تصریح کرد: این مرخصی چندماهه است تا تعیین تکلیف شوند و انشاءالله مشکل این افراد نیز حل شود.

مدیرعامل ستاد دیه لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز هفته قوه قضائیه ادامه داد: در هفته قوه قضائیه روزانه سه نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در لرستان آزاد می‌شوند.

شاکرمی خاطرنشان کرد: در مجموع در هفته قوه قضائیه با کمک خیرین استانی ۲۱ نفر زندانی جرائم غیرعمد با پرداخت۴۰۰ میلیون تومان آزاد می‌شوند.

وی گفت: کمک‌های ستاد دیه در طول سال استمرار دارد و خیران و اعضای هیئت‌امنای ستاد دیه همواره در تلاش برای فراهم کردن بستر آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان هستند. خیرین عزیز با مبالغ کم هم می‌توانند سهمی در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد داشته باشند.

شاکرمی بیان کرد: راه‌های کمک به آزادی زندانیان غیر عمد علاوه بر مراجعه به ستاد واریز به‌حساب ۰۲۰۱۱۰۸۵۸۴۰۰۶ سیبا بانک ملی بنام ستاد دیه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: