• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-14414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیشترین قصور پزشکی در چه تخصص‌هایی رخ می‌دهد؟

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: بیشترین قصور پزشکی مربوط به متخصصین زنان و زایمان، دندانپزشکی و جراحان عمومی است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر حمیدرضا نظیفی در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: برای رعایت عدالت باید بسترها را فراهم کرد و این بسترها انجام کارهای کارشناسی و ارائه خدمات به نحو مطلوب است.

وی ادامه داد: وضعیت استان در بحث فضاهای فیزیکی طی چندسال اخیر بهبود داشته به گونه‌ای که در مرکز استان ساختمان اداری و اتاق تشریح داریم که این اتاق یکی از سالن‎های خوب کشور است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان بیان کرد: یک مرکز دادپزشک در محل خضر و مجاورت گلزار شهدا ایجاد و تمام اجسادی که بحث جناحی ندارند مستقما وارد آن مرکز می‌شوند و چنانچه بحث جناحی داشته باشند به سالن گلدشت انتقال پیدا می‌کنند تا کالبدشکافی شود.

نظیفی با بیان اینکه ۵١ هزار پرونده در سال گذشته بررسی کردیم که حوادث رانندگی و نزاع بیشترین امار این پرونده‌ها را بخود اختصاص دادند، اظهار کرد: بیش از ۵۵درصد کل مراجعات سرپایی در این دو بخش بوده است.

وی افزود: فوتی‌های ناشی از تصادف در استان، ۴٢.٩ درصد راننده فوت، ۴٣.٨ درصد فوت سرنشین، ٢١.١درصد فوت عابر و ١.١درصد هم فوتی مشخص نشده است.

عضو شورای قضایی استان با بیان اینکه در کمیسیون‎ها ۴٨٢ پرونده را بررسی کردیم که بیشترین قصور پزشکی مربوط به متخصصین زنان و زایمان، دندانپزشکی و جراحان عمومی است، بیان کرد: قصور این پزشکان محرز شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان با بیان اینکه از هر ۱۰۰هزار نفر ۱.۸ نفر در استان غرق می‌شوند که این نورم در کشور ۱.۷درصد است، افزود: سال گذشته ۳۲ نفر بر اثر غرق شدگی در لرستان جان باختند.

نظیفی در ادامه در مورد پروفایل ژنتیکی زندانیان بیان کرد: سال۹۶،  ۶۰۰ نفر و سال گذشته۱۲۰۰نفر از زندانیان استان را غربالگری ژنتیکی کردیم و در مجموع تاکنون  ژنتیک ۱۸۰۰نفر از زندانیان استان را در بانک ژنتیک ایرانیان ثبت شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: