• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-7484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس انجمن برق و الکترونیک ایران:
اصلی‌ترین روندهای تغییر بازی تولید در صنعت برق است

رئیس انجمن برق و الکترونیک ایران گفت: اصلی‌ترین روندهای تغییر بازی تولید در صنعت برق است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان،  دکتر حسن غفوری‌فرد در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین کنفرانس بین‌المللی شبکه‌های توزیع نیروی برق اظهار کرد: امروزه جامعه از تولید، اشباع شده و تنها صنعتی می‌تواند به حیات خود ادامه دهد که نوآوری داشته باشد.

وی با بیان اینکه بازی تولید دچار تحول اساسی و بنیادین شده و کسانی که در صنعت برق می‌خواهند ادامه دهند باید نوآوری داشته باشند، افزود: نتیجه بررسی روی هزار شرکت تولیدی دنیا نشان داد شرکت‌هایی که بیشتر از همه برای پژوهش سرمایه‌گذاری کرده‎اند بیشترین بخش‌ بازار را در اختیار دارند.

غفوری‌فرد بیان کرد: امروزه شاهد دگرگون شدن سیستم سنتی شبکه‌های برق به دلیل پیشرفت‌های بزرگ فناوری و نوآوری هستیم.

رئیس انجمن برق و الکترونیک ایران با اشاره به اصلی‌ترین روندهای تغییر بازی در صنعت برق گفت: برق‌دار کردن بخش بزرگی از اقتصاد مانند حمل‌ونقل و تأمین حرارت، تمرکززدایی ناشی از کاهش چشمگیر هزینه‌های منابع پراکنده انرژی و دیجیتالی شدن هر دو بخش شبکه و مصرف‌کننده ازجمله این موارد هستند.

وی با اشاره به ویژگی‌های سیستم برق آینده اظهار کرد: تغییر روابط سنتی میان تولیدکننده، توزیع‌کننده و مصرف‌کننده برق و پیچیده شدن حاکمیت سیستم، اولویت‌ها و انتظارات جدید مصرف‌کنندگان در شبکه‌ها برق آینده و کاهش سهم درآمدی نیروگاه‌ها بزرگ در مدل مالی شبکه‌های جدید و جبران آن توسط منابع جدید پراکنده و خدمات متنوع خرده‌فروشی ازجمله این موارد محسوب می‎شوند.

غفوری‌فرد به فرصت‌های مالی و اجتماعی حاصل از استقرار در سیستم‌های آینده برق نیز اشاره کرد و افزود: خلق قابل توجه ارزش‌های مالی در اثر افزایش بهره‌وری، بهینه‌سازی تخصیص منابع و ایجاد خدمات جدید و ایجاد منافع هم‌زمان برای صنعت، مصرف‌کننده و جامعه در یک بازی برد-برد از جمله این راهکارهاست.

رئیس بیست و چهارمین کنفرانس بین‌المللی شبکه‌های توزیع نیروی برق بیان کرد: هم‌اکنون پیش‌بینی خلق ارزش بیش از 2.4 تریلیون دلار طی دوره زمانی ده ساله از 2017 در اثر استقرار سیستم جدید الکتریسیته است.

وی تمیزتر شدن ترکیب تولید برق، ایجاد اشتغال گسترده، تنوع‌بخشی به گزینه‌ها و امکانات مصرف‌کنندگان و ارتقای عدالت اجتماعی از طریق ایجاد ارزش برای بخش کم‌درآمد جامعه را از جمله مزایای اجتماعی سیستم‌های جدید برق عنوان کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: