• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-5786-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه لرستان:
پژوهش‌های دانشگاهی ناظر بر صنعت باشند

رئیس دانشگاه لرستان برای ایجاد میز صنعت در این دانشگاه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر خسرو عزیزی در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین کنفرانس بین‌المللی شبکه‌های توزیع نیروی برق، اظهار کرد: رسالت اصلی و اجتماعی دانشگاه توجه به حل مشکلات و چالش‌های جامعه است.

وی اضافه کرد: اکثر کشورهای پیشرفته به حد اعلای ارتباط جامعه و دانشگاه رسیده‌اند و تعامل خوبی بین آنها برقرار است برای همین توانسته‌اند چالش‌های جامعه را برطرف کنند.

عزیزی با بیان اینکه راهبرد حل چالش بیکاری ایجاد رابطه قوی بین صنعت، جامعه و دانشگاه است، افزود: اکتفای به دو واحد کارآموزی که آن هم با کیفیت برگزار نمی‌شود کافی نیست.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: ما از ایجاد میز صنعت در دانشگاه استقبال می‌کنیم و آمادگی داریم و این حوزه باید در دانشگاه‌ نماینده داشته باشد.

وی با بیان اینکه پژوهش‌های دانشگاهی باید ناظر بر صنعت باشند، ادامه داد: در غیر این صورت دانشگاه نمی‌تواند مشکلات را حل کند.

عزیزی با تأکید بر اینکه دانشگاه باید جامعه‌محور باشد و ظرفیت‌های جامعه را بشناسد، خاطرنشان کرد: همچنین تمامی مأموریت‌های آموزشی بایستی براساس چالش‌های جامعه باشند.

رئیس دانشگاه لرستان بیان کرد: جامعه می‌تواند با تجاری‌سازی پژوهش‌ها و تجاری‌سازی آن به اقتصاد دانش‌بنیان صنعت کمک کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون برای ارتقای هیأت علمی باید یک فرصت مطالعاتی شش‌ماهه یا یک ساله را در صنعت بگذرانند، ادامه داد: این کنفرانس می‌تواند مصداق بارز جامعه برای تبادل آخرین یافته‌های پژوهشی تلقی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: