• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-7284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه:

ارزش مرحله بازسازی عراق، ۳۰۰ میلیارد دلار است

دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه گفت: ارزش مرحله بازسازی عراق ۳۰۰ میلیارد دلار است .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حسن دانایی ‎ فر در همایش توسعه همکاری‌های اقتصادی استان با کشورهای عراق و سوریه، اظهار کرد: از سال ۲۰۰۳ تاکنون رشد قابل توجهی از صادرات محصولات به عراق را تجربه کرده ‎ ایم به‌طوری‌که ۳۳ درصد صادرات غیرنفتی ما به عراق است. سال ۸۵ بالغ‌بر ۷۹۰ میلیون دلار صادرات به عراق داشتیم که امروز به بیش از ۱۲ میلیارد دلار رسیده است. حدود ۹ میلیارد دلار فقط کالا صادر شده است .

وی ادامه داد: در حال حاضر در بخش ‎ های خدمات فنی و مهندسی، انرژی و گردشگری با عراق مبادله می‌کنیم و داریم مرحله جدیدی از تعاملات و صادرات به عراق را پشت سر می‌گذاریم .

دانایی ‎ فر افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا ۱۰ سال آینده این وضع پایدار اقتصادی را با عراق می‌توانیم ادامه دهیم .

دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه با تاکید بر اینکه باید ظرفیت‌های صادرات را ساماندهی کنیم، خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های صادرات و سازوکارهایی که می‌تواند صادرات را استمرار دهد، بسیار مهم است وگرنه در کشور گاها مازاد تولید هم داریم که روی دست مانده است .

وی تصریح کرد: ما مرحله صادرات را پشت سر گذاشته‌ایم و باید وارد مرحله تولید مشترک برویم .

دانایی ‎ فر با اشاره به موضوع بازسازی عراق یادآور شد: ارزش مرحله بازسازی عراق معادل ۳۰۰ میلیارد دلار بوده که این میزان به مقدار بالایی می‌تواند برای مبادلادت اقتصادی ما تحول‌زا باشد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: