• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-7184-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اتاق بازرگانی لرستان مطرح کرد:

سهم نیم درصدی لرستان در صادرات به عراق و سوریه

رئیس اتاق بازرگانی لرستان گفت: سهم لرستان از صادرات به بازار عراق و سوریه، 35 میلیون دلار بود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حسین سلاح‎ورزی در همایش توسعه همکاری‌های اقتصادی استان با کشورهای عراق و سوریه، اظهار کرد: هدف این همایش بررسی چگونگی امکان حضور صادرکنندگان و تولیدکنندگان لرستان در بازارهای عراق و سوریه است.

وی ادامه داد: در سال 97 صادرات حدود 10 میلیارد دلاری را در کشور به بازار عراق و سوریه تجربه کردیم ولی سهم لرستان متاسفانه از این صادرات بسیار ناچیز بوده است.

سلاح‎‏ورزی اضافه کرد: سهم لرستان از صادرات به بازار عراق و سوریه در سال گذشته، 35 میلیون دلار یعنی کمتر از نیم درصد بوده است.

این مسئول یادآور شد: این درصد از صادرات تناسبی با موقعیت جغرافیایی لرستان، پتانسیل و ظرفیت اقتصادی این استان و همسایگی با عراق ندارد.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان افزود: هدف بر این است که بتوانیم ظرف دو سال آینده سهم استان را از صادرات کشور به بازار عراق و سوریه به میزان حدود دو درصد یعنی 200 میلیون دلار افزایش دهیم.

وی افزود: این کار مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و ظرفیت‌سازی در استان برای بخش‌هایی است که امکان حضور در این بازار دارند، است.

این مسئول خاطرنشان کرد: امیدواریم برگزاری این همایش شروعی باشد که در مسیر این هدف گذاری بتوانیم جلو برویم.

سلاح‎ورزی یادآور شد: در زمینه‎های مختلفی در لرستان از جمله کشاورزی، خدمات مهندسی، موادغذایی، دارو، گردشگری سلامت و ... ظرفیت خوبی برای صادرات داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: