• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-13114-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بیمه سلامت لرستان:

راه برون‌رفت مشکلات حوزه سلامت، الکترونیکی کردن خدمات است

مدیرکل بیمه سلامت لرستان با تأکید بر فرهنگ‌سازی عدم مراجعه غیرضروری مردم به مراکز درمانی گفت: طبق تفاهم‌نامه با کمیته امداد تاکنون ۲۲ هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد لرستان صادر شده است .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شاهدخت فتحی‌بیرانوند در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه، اظهار کرد: سازمان الکترونیک بیمه، گامی بلند جهت مدیریت هزینه‌های سلامت و مسیری هموار برای افزایش خدمت و تسریع در خدمات است‌ .

وی تنها راه برون‌رفت از مشکلات حوزه سلامت را در الکترونیکی کردن خدمات بیمه سلامت دانست و افزود: بحث نسخه‌نویسی الکترونیکی در ازنا شروع شده و لرستان از استان‌های پیشرو در نسخه‌نویسی الکترونیکی است .

فتحی بیرانوند با اشاره به این‌که در سال ۹۸ مقدمات کار نسخه‌نویسی الکترونیکی در شهرستان‌های الشتر و الیگودرز فراهم شده است، اضافه کرد: تا پایان سال جاری ۳۰ درصد نسخ ارسالی به بیمه سلامت از طریق الکترونیکی ارسال می‌شود .

مدیرکل بیمه سلامت لرستان رسیدگی الکترونیکی به اسناد بستری را از دیگر برنامه‌های بیمه سلامت لرستان برشمرد و با ذکر این مطلب که مقدمات این کار فراهم شده‌ است، اضافه کرد: اولین گام رسیدگی به اسناد بستری در بیمارستان عشایر صورت خواهد گرفت .

وی با ذکر این مطلب که همکاری و مساعدت پزشکان برای نسخه‌نویسی الکترونیکی لازم است، بیان کرد: لرستان در ارائه دفترچه بیمه سلامت به مددجویان کمیته امداد از استان‌های برتر است و تاکنون ۲۲ هزار دفترچه برای مددجویان کمیته امداد لرستان صادر شده است .

فتحی‌بیرانوند با اشاره به این‌که انضباط مالی از دستاوردهای بیمه سلامت در سال ۹۷ است که موجب افزایش انگیزه و دلگرمی پزشکان و مؤسسات تشخیصی درمانی در ارائه خدمات شده‌ است، بر پرهیز از مراجعات غیرضروری به مراکز درمانی تأکید کرد و افزود: دفترچه بیمه همگانی فقط برای افرادی است که دارای عدم تمکن مالی هستند اما متاسفانه بسیاری از افراد دارای تمکن مالی نیز دفترچه بیمه همگانی گرفتند .

مدیرکل بیمه سلامت لرستان با تأکید بر این‌که ۴۵ نفر از اتباع خارجی در لرستان دفترچه بیمه سلامت همگانی دارند، اظهار کرد: تعیین تکلیف بیماران مجهول‌الهویه از برنامه‌های بیمه سلامت هستند به‌طوری‌که این افراد با معرفی بهزیستی می‌توانند از خدمات بیمه‌‌ای استفاده کنند .

وی با ذکر این مطلب که تفاهم‌نامه‌ای که منعقد شده مددجویان و خانواده آن‌ها در صورتی‌که دفترچه بیمه‌ای نداشته باشند می‌توانند با معرفی از سوی سازمان زندان‌ها از معرفی‌نامه خدمات بیمه استفاده کنند، تصریح کرد: سامانه ۱۶۶۶ هر دوشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۱ پل ارتباطی مسئولان ارشد بیمه سلامت با مردم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: