• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 983-6785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دستگاه‌های اجرایی سهم خود را در امر سلامت بپردازند

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان سهم خود را در امر سلامت بپردازند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، قاسم ولی‌زاده در مراسم تکریم و معارفه روسای دانشگاه علوم پزشکی استان سلامت را یکی از اساسی‌ترین و کلیدی‌ترین مسائل جامعه دانست و اظهار کرد: وظایفی که دانشگاه علوم پزشکی بر عهده دارد بزرگتر، گسترده‌تر و پیچیده‌تر از مسائلی است که متولیان امر بهداشت انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: توسعه کلیدواژه‌ای در برنامه‌های جامعه مطرح می‌کند و آن هم انسان سالم است، چراکه انسان سالم نه‌تنها محور توسعه پایدار است بلکه سلامتی او نیازی است که باید باشد و از مواهب آن بهره برد.

ولی‌زاده بر توجه به سلامت افراد جامعه تأکید کرد و افزود: منظور از سلامت بیماری افراد نیست بلکه سلامت امروز در بخش‌های روانی، اجتماعی و... تعریف می‌شود که اثرگذارتر از بخش‌های اقتصادی است.

این مسئول افزود: از اشکالاتی که بر نظام سلامت مترتب است این بوده که بار درمان بر دوش خانواده است هرچند دولت‌ها پزشک خانواده و نظام سلامت را مطرح کردند.

وی گفت: میزان سن امید به زندگی در خانم‌ها بیشتر شده و این نشان دهنده این است که برنامه‌ها در حوزه سلامت به خوبی نتیجه داده است.

ولی‌زاده بیان کرد: همکاری‌های بین بخشی در نظام سلامت بین دستگاه‌ها را در مقوله سلامت تعریف کنیم تا سهم خود را در این حوزه بپردازند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه پایدار نبودن شاخص‌های اقتصادی موجب بیماری می‌شود، یادآور شد: مناطقی کمتر برخوردار در استان وجود دارد و اگر به آنها به لحاظ آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و سلامت رسیدگی شود مهاجرت کمتری را شاهد خواهیم بود و شاهد سکنی گزیدن این افراد در سکونت‌گاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشین نخواهیم بود.

ولی‌زاده درخصوص بحث دخالت افراد در تصمیم‌گیری امور دانشگاه عنوان کرد: هنگامی‌که پای صندوق رای می‌رویم باید افرادی را انتخاب کنیم که با برنامه‌های دولت‌ها همسو باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: