• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-12314-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دستگیری رمال فعال در فضای مجازی

سرپرست پلیس فتا لرستان از دستگیری رمال فعال در فضای مجازی خبر داد و گفت: بیشتر قربانیانی که مورد بزه توسط مجرمان سایبری در قالب دعانویسی و کلاه‌برداران رمال قرار می‌گیرند بانوان هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سرهنگ آرش ابراهیمی گفت: با رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا کوهدشت، گرداننده یکی از کانال‌های تلگرامی که به بهانه فالگیری از شهروندان کلاه‌برداری می‌کرد، شناسایی شد و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

این مقام انتظامی افزود: متهم ابتدا منکر ارتکاب جرم خود شد اما زمانی که در مقابل ادله موجود قرار گرفت لب به اعتراف گشود و از اعمال خود ابزار پشیمانی کرد.

سرپرست پلیس فتا استان بیان کرد: بیشتر قربانیانی که مورد بزه توسط مجرمان سایبری در قالب دعانویسی و کلاه‌برداران رمال قرار می‌گیرند بانوان هستند.

وی ادامه داد: عدم اطلاع و آگاهی کافی از تهدیدات حوزه سایبری توسط برخی از شهروندان باعث شده تا کلاه‌برداران در قالب دعانویسی و رمالی دکان هایی برای خود باز کرده و از این طریق ثروت‌اندوزی کنند.

ابراهیمی گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده صفحاتی با مضمون رمالی و دعانویسی می‌توانید آن از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir  گزارش کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: