• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-12314-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخصیص بیش از 5000 میلیارد برای محرومیت‌زدایی از خانواده‌های لرستانی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: بیش از 5000 میلیارد اعتبار برای محرومیت‌زدایی از خانواده‌های تحت پوشش امداد استان تخصیص داده شده است.

جاسم محمدی فارسانی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه لرستان، از افزایش بودجه این نهاد در سال 98 خبر داد و گفت: اعتبارات تخصیصی از سه منبع دولتی، صندوق امداد ولایت و منابع امداد تأمین می‌شود.

وی اضافه کرد: تخصیص اعتبارات دولتی از ردیف 12960 و متفرقه به مبلغ 4101 میلیارد ریال از طریق بودجه عمومی کشور برای مصرف در حوزه معیشت، مستمری، سلامت، ایجاد اشتغال، تأمین مسکن و خدمات فرهنگی هزینه می‌شود.

این مسئول گفت: علاوه بر اعتبارات دولتی کمیته امداد امام (ره)، از سه منبع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، درآمد حوزه مشارکت‌های مردمی و درآمد مجتمع اقتصادی  1400 میلیارد ریال در امور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت تخصیص یافته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی به نحوه هزینه کرد اعتبارات دولتی اشاره کرد و افزود: بخش عمده اعتبارات مربوط به معیشت و ارتقا شاخص‌های امید به زندگی است و در قالب 22 فعالیت شامل مستمری مددجویان به‌صورت متمرکز برای 88 هزار خانوار از طریق مرکز به‌حساب واریز می‌شود و سرفصل‌های دیگری همچون  فعاليت کمک به پرداخت فرانشيز و خدمات ويژه درمان مددجويان شهري و روستايي، پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی، ارتقا شاخص‌های بهداشتی، مشاوره، پرداخت کمک‌هزینه تامین جهیزیه، پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان و دانش آموزان، پرداخت کمک موردی، تامین لوازم‌خانگی و سایر نیازمندی‌های خانوارها بر حسب تائید مددکاران با اولویت زنان سرپرست خانوار و شاخص‌هایی چون ضریب محرومیت منطقه، مستاجر بودن و عائله تحت تکفل بر اساس ضوابط مالی و تایید ذیحساب هزینه می‌شود.

وی به تخصیص اعتبار 158 میلیارد ریالی از اعتبارات امداد و تخصیصی دولت به حوزه اشتغال بجز تسهیلات بانکی اشاره کرد و گفت: اعتبارات تخصیصی در این سرفصل برای  ارائه خدمات پشتيباني فني فعاليت‌هاي اشتغال، آموزش فنی و حرفه‌ای مددجویان، کاریابی، هزینه استعداد سنجی و مشاوره شغلی، کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی  و پرداخت وام اشتغال هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان دغدغه مسکن مددجویان و تامین سرپناه مناسب را به عنوان یک خدمت گران قیمت و مشکل ذکر کرد و گفت: در اعتبارات تخصیصی امسال 157 میلیارد ریال اعتبار به بخش مسکن تخصیص یافته که در سرفصل‌های تعمیرات کلی، تامین کمک‌هزینه خرید مسکن، احداث مسکن روستایی، بهسازی و مقاوم‌سازی و مهاجرت معکوس شهر به روستا هزینه می‌شود.

محمدی فارسانی به تخصیص 32 میلیارد ریال به بخش فرهنگی مددجویان اشاره کرد و گفت: اعتبارات حوزه فرهنگی جهت آموزش، آگاه‌سازی، برگزاری اردوهای فرهنگی تربیتی جوانان، اردوهای زیارتی و آموزش اولیه پیشگیری از اعتیاد هزینه می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: