• شنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-11914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیشترین‌ تماس با اورژانس اجتماعی بهزیستی لرستان چه بودند؟

معاون بهزیستی لرستان گفت: بیشتر تماس‌های گرفته شده با اورژانس اجتماعی مربوط به کودکان کار و خیابانی، همسر آزاری و کودک‌آزاری بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سلمان کریمیان اظهار کرد: اورژانس اجتماعی یکی از برنامه‌هایی است که برای حل مشکلات مردم توسط دفتر امور آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی در حال اجراست.

وی ادامه داد: این برنامه تلفیقی از مداخله در بحران فردی، خانوادگی و اجتماعی(‌مرکز اورژانس اجتماعی)، خط تلفن 123، تیم سیار اورژانس و پایگاه خدمات اجتماعی است که در مرحله اول با هدف توانمندسازی اجتماع محور در سکونت‌گاه‌های غیررسمی تدوین شده است.

کریمیان افزود: در سه ماهه اول امسال 355 مورد تماس با اورژانس اجتماعی بهزیستی لرستان برقرار شده است.

معاون بهزیستی لرستان بیان کرد: بیشتر تماس‌های گرفته شده با اورژانس اجتماعی مربوط به کودکان کار و خیابانی، همسرآزاری و کودک آزاری بوده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته 5880 تماس با اورژانس اجتماعی تماس گرفته شده که اختلافات حاد خانوادگی، کودک و همسرآزاری بوده است.

به گفته وی، وضعیت افرادی که به اورژانس اجتماعی مراجعه می‌کنند تا دو سال توسط مددکاران پیگیری می‌شود و بعد از آن نیز اگر با مشکلی مواجه شوند می‌توانند مراجعه کنند و از خدمات مشاوره‌ای استفاده کنند.

این مسئول یادآور شد: همسران، کودکان، زنان و دختران در معرض آسیب‌های اجتماعی، متقاضیان طلاق، افرادی که قصد خودکشی دارند و سایر افرادی که در شرایط بحرانی زندگی قرار دارند، از گروه ‌های هدف مراکز مشاوره بهزیستی هستند.

وی تصریح کرد: مداخله و مشاوره تلفنی در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی(همسر آزاری، خشونت‌های خانگی و غیره)، مداخله روانی و اجتماعی در محل بحران، از طریق خدمات تخصصی مددکاری- روانشناسی و ارائه خدمات اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی از طریق تیم‌های خدمات سیار مرکز اورژانس اجتماعی از جمله خدمات مراکز مشاوره است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: