• شنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-6084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رشد 13 درصدی کشف کالای قاچاق در لرستان

دبیر شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز لرستان از رشد 13 درصدی کشف کالای قاچاق در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، احمد مجدیان در جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار کرد: سال گذشته با توجه به شرایط خاص کشور سالی پرکار داشتیم چراکه تحریم‎های ظالمانه آمریکا آغاز و بخشی از آن مربوط به قاچاق کالا با هدف تخریب زیرساخت‎های تولید بود.

وی با بیان اینکه ارزش کالاهای مکشوفه در سال گذشته 105 میلیارد تومان بود، افزود: این آمار نسبت به سال گذشته که 92 میلیارد تومان بود حدود 13 درصد افزایش را نشان می‎دهد.

مجدیان خاطرنشان کرد: همچنین تعداد متهمین 12 و باندهای متلاشی شده در این مدت 43 درصد رشد داشته است.

دبیر شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز لرستان با بیان اینکه امسال تغییر رویکردی در سطح عرضه داشته‎ایم و به سازمان صنعت و معدن به عنوان دستگاه کاشف ابلاغ کردیم، اضافه کرد: این روند باید ادامه پیدا کند و ضمن برخورد با عوامل خرد عرضه، با باندهای عمده نیز مقابله شود.

وی با اشاره به اینکه تمرکز روی انبارهایی که در منطقه وجود دارند است، اظهار کرد: در بحث پیشگیری با تلاش شرکت پخش فرآورده‎های نفتی 1760 دستگاه ماشین کشاورزی در اجرای طرح پایش ریزش داشتند؛ این‎ها سهمیه را دریافت کرده و مصرف نمی‎کردند بلکه به صورت آزاد و قاچاق به فروش می‎رساندند که با آن برخورد شد.

مجدیان با تاکید بر اینکه این طرح‎های پایش امسال نیز ادامه خواهند داشت، گفت: طی سال گذشته بیشترین کشفیات مربوط به لوازم خانگی، یدکی، پارچه و تلفن همراه بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: