• جمعه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-11514-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخریب درختان بنه در اراضی ملی

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: کمبود نیروی انسانی در منابع طبیعی چالشی بزرگ است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی در جلسه ستاد اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع استان با بیان اینکه تاثیر جنگل و مرتع بر روی کره زمین بر کسی پوشیده نیست و همه آحاد مردم متوجه شده‌اند که باید نگاه ویژه‌ایی به منابع طبیعی و محیط زیست داشت، افزود: در لرستانی به وسعت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار،۲ میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار آن را اراضی ملی تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: برخی از امور باید توسط جوامع محلی و مردم اداره شود که طبق قانون ابلاغی به منابع طبیعی، این کار نو برای اولین بار در منابع طبیعی در حال انجام است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان کمبود نیروی انسانی در منابع طبیعی را یک‌ چالش بزرگ دانست و افزود: با این تعداد کم نیرو، حفاظت و صیانت از جنگل‌ها و مراتع در وسعت ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار کار را واقعا سخت کرده و در این خصوص باید فرهنگ سازی شود.

نجفی  تخریب درختان بنه در اراضی ملی کوهدشت، توسط قاچاقچیانی که در استان های کردستان و کرمانشاه به منظور بهره برداری سقز به این مناطق می‌آیند، شخم بیش از حد مراتع، آتش سوزی‌ها مخصوصا در شهرستان‌های کوهدشت، چگنی و پلدختر، برداشت بی‌رویه موسیر در ارتفاعات گرین، قطع درختان و.... را از چالش‌های مهم و اساسی منابع طبیعی برشمرد.

در ادامه این جلسه، دبیر شبکه سمن‌های محیط زیست و منابع طبیعی لرستان با اشاره به اینکه تفاهم نامه همکاری بین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان و هیئت مدیره شبکه تشکل های محیط زیست و منابع طبیعی استان با هدف بکارگیری ظرفیت های موجود منعقد شده است، گفت: این تفاهم نامه با هدف گسترش تبادلات و بهره‌گیری بهینه از توانایی علمی، آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی در راستای تعمیق و توسعه همکاری‌های فعال و برطرف کردن نیازهای متقابل میان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان و شبکه سمن‌های محیط زیست و منابع طبیعی استان بوده است.

مجید دریکوند خاطرنشان کرد: این تشکل  دنبال منفعت شخصی نیست و هیچ انتظار مالی و سیاسی هم ندارد و تنها هدف آن کمک به منابع طبیعی و محیط زیست است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: