• پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-11314-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

بازگشایی 45 کیلومتر راه تخریب شده/ آغاز عملیات احداث پل‌های بزرگ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: 45 کیلومتر راه تخریب شده استان ظرف یک ماه بازگشایی شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عباس شرفی در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه سیل فروردین ماه امسال 11 میلیارد و 300 میلیون ریال به زیرساخت‌ها و راه های این استان خسارت وارد کرد، افزود: این میزان خسارات به سازمان مدیریت ابلاغ شد و 950 میلیارد تومان آن در حال تصویب است که امیدواریم  هرچه سریعتر به استان ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه  نگهداری راه‌ها ( فرعی و اصلی) ، بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها و بخش حمل و نقل از  وظایف سازمان حمل و نقل و پایانه‌هاست، بیان کرد:  حمل و نقل تاثیر بسزایی در توسعه هر کشوری دارد و هم‌اکنون راه روستایی از راه و شهرسازی جدا و در حال انتقال به راهداری است.

شرفی با اشاره به اینکه امسال میانگین بارش‌ها در لرستان 50 درصد بیشتر از سالهای گذشته گزارش شده و در نهایت فروردین ماه امسال سیل ویرانگر استان را تحت تاثیر قرار داد، گفت: این سیل به 870 راه روستایی و 600 کیلومتر از راه‌های استان خسارت وارد و 2500 کیلومتر از راه های استان تحت تاثیر سیل قرار گرفت.

شرفی بیان کرد: این سیل بخش‌های مهمی از جاده را در برگرفت و در برخی نقاط شاهد رانش بودیم که در مجموع بین  400 تا 1.5 میلیون متر مکعب شاهد جابجایی خاک  لرستان رخ داد.

وی اضافه کرد: در برخی از نقاط استان رانش‌های متعددی رخ داد و در مجموع این خسارت، وظایف راهداری را سنگین کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: در همان ساعات ابتدایی سیل، راه ارتباطی شهرستان پلدختر و معمولان قطع شد که توانستیم راه را به صورت موقت بازگشایی کنیم.

شرفی بیان کرد: همکاران راهداری و حمل و نقل جاده ای بصورت شبانه روزی تلاش کرد و در این راستا 19استان همکاری داشتند، دررفع مشکلاتی که سیل ایجاد کرده بود نقش راهداران و حضور وزیر بسیار حائز اهمیت بود.

این مسئول با بیان اینکه در سیل اخیر 600 دستگاه ماشین آلات بکارگرفته شد همچنین محورها و شهرستان‌های استان تقسیم بندی شدند و به دور از انتظار بود  45 کیلومتر راه تخریب شده سریعا بازگشایی شود، یادآور شد: 10 دستگاه پل‌های بزرگ در استان را جابجایی کردیم، کار شروع احداث پل‌ها از هشتم اردیبهشت شروع شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: