• پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-11214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تشکیل 95 تعاونی جدید اقتصادی در لرستان/تعاونی‌های برتر تجلیل می‌شوند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تشکیل 95 تعاونی جدید اقتصادی طی سال 97 در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان،  علی آشتاب صبح امروز در جلسه هماهنگی چهاردمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان ، یکی از عوامل بسیار موثر در توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور را وجود روحیه جمعی و فضای همکاری اجتماعی عنوان کرد و  گفت: فعالیت‌های اقتصادی با تعاون، همکاری و استفاده خرد جمعی از دوام و بقای بیشتری برخوردارند و می‌توانند در ایجاد فرصت‌های شغلی بادوام و اثرگذار باشند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: در این راستا در سال 97،  95 تعاونی با 992 نفر عضو و سرمایه گذاری بیش از 4 میلیارد ریال و اشتغال 792 نفر در لرستان تشکیل و در حال فعالیت هستند.

وی به توانمند سازی بخش تعاون با آموزشهای تخصصی و عمومی اشاره کرد و افزود: معاونت تعاون در سه بخش ترویج، آموزش و تشکیل تعاونی‌ها فعالیت دارد که در این ارتباط در سال 97 با برگزاری دوره های آموزشی66 هزار و 857 نفر ساعت ویژه مدیران و اعضای تعاونی‌ها برگزار و آموزش‌های عمومی و تخصصی با هدف افزایش سطح آگاهی و دانش مدیران و اعضای تعاونی‌ها، ارائه شده است.

آشتاب با اشاره به برگزاری چهاردمین جشنواره تعاونی خای برتر استان بیان کرد: با شروع ثبت‌نام تعاونگران در این جشنواره تاکنون تعداد 435 نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند که بیشترین آمار ثبت نام شدگان در شهرستان‌های بروجرد  و الیگودرز بوده است .

وی، فراهم کردن زمینه‌‌های گسترش و ارتقای روحیه تعاونی و نمونه‌‌پروری در بخش‌های مختلف اقتصادی را از اهداف این جشنواره برشمرد و تاکید کرد: تمامی شرکت ها و اتحادیه‌های تعاونی در گرایش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، معدنی، عمرانی، تامین نیاز تولید کنندگان، مصرف کنندگان و صنوف خدماتی، اعتباری، دهیاری‌ها، زنان، حمل و نقل، فرش دستباف، مسکن، دانش بنیان، سهامی عام، بنیاد تعاون و کارآفرینی می‌توانند در این جشنواره از طریق سایت http://taavonibartar.mcls.gov.ir/ ثبت‌نام کنند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان یادآور شد: جشنواره تعاونی‌های برتر همه ساله و همزمان با هفته تعاون در شهریور ماه با هدف تجلیل از تعاونگران برتر برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: