• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مصرف ۱۹۸ میلیارد مترمکعب گاز در کشور

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: سال گذشته ۱۹۸ میلیارد مترمکعب گاز در کشور مصرف شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس سعید مومنی در مراسم گازرسانی به شهر شول آباد و ۴۳ روستای الیگودرز، اظهار کرد: ما دارای مخازنی هستیم که حجم آنها بالغ بر ۳۴ هزار میلیارد متر مکعب است یا ۳۴ هزار تریلیون گاز طبیعی هست.

وی تصریح کرد: این میزان مخازن توسعه کشور را می‎طلبد وقتی گاز می‎تواند باعث توسعه کشور شود که این نعمت از زیر زمین بیرون کشیده شود، منتقل و به دست مصرف کننده برسد که آن عامل توسعه به عنوان انرژی سهوالوصل در دست مصرف کننده باشد.

مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون  ۱۱۴۸ شهر در کشور از نعمت گاز بهره‎مند شده‎اند.

مومنی خاطرنشان کرد: سیاست انرژی کشور این بود که گاز کلیه نقاط شهری در مرحله اول و بعد روستایی توسعه داده شود تا مردم از سوخت گاز به جای سوخت فسیلی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: این اتفاق خوب علی‎رغم همه مشکلات کشور که با آن در گیر بود خیلی قشنگ شکل گرفت و امروز شاهد هستیم که در سبد انرژی سهم گاز بیش از ۷۰ درصد است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران بیان کرد: سال گذشته ۱۹۸ میلیارد مترمکعب گاز در کشور فروختیم که از این میزان ۷۰ میلیارد مترمکعب سهم نیروگاه‎ها بوده است.

مومنی ادامه داد: برقی که استفاده می‎کنید در سبد انرژی سهم آن ۱۱ درصد است و سوخت اصلی آن گاز است.

وی اظهار کرد: تصور کنید اگر این میزان قرار بود سوخت مایع در کشور مصرف شود چه ناوگانی باید آن را حمل می‌کرد و چه فاجعه زیست محیطی از نظر الودگی به وجود می‎آمد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران بیان کرد: سال گذشته در استان لرستان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون متر مکعب گاز مصرف شده که از این میزان ۱ میلیارد و ۴۴ میلیون مترمکعب آن مصرف خانگی بوده است.

مومنی خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۳۳ میلیون مترمکعب آن در نیروگاه‌ها و سایر بخش‌ها مصرف شده که ۳۵ درصد از ۱۹۸ میلیارد متر مکعب در بخش نیروگاهی مصرف می‎شود.

وی با اشاره به اینکه حدود ۵۲ میلیارد متر مکعب در بخش خانگی مصرف شده است افزود: صنعتگران و تولید کنندگان به جای می‎روند که انرژی آن برایشان قابل تامین باشد زمانی‎که خط انتقال و تغذیه کشیده می‎شود و امروز به شهر شول آباد می‌رسد مطمئن باشید به دنبال این خط اشتغال، صنعت و رفاه اجتماعی نیز خواهد آمد.

وی ادامه داد: امید می‎رود قبل از فرا رسیدن فصل سرما مشعل گاز در شهر روشن شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: