• پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-5684-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ثبت اطلاعات ۸۵۰۰ متقاضی طرح اشتغال عمومی در مناطق سیل‎زده

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: اطلاعات ۸۵۰۰ متقاضی طرح اشتغال عمومی در مناطق سیل ‎ زده لرستان ثبت شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی آشتاب اظهار کرد: با پایان مهلت نام نویسی متقاضیان حضور در طرح اشتغال عمومی مناطق سیل ‎ زده استان، اطلاعات 8هزار و ۵۰۰ نفر ثبت در سامانه و برای پالایش نهایی به تامین اجتماعی ارسال شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح اشتغال عمومی در مناطق سیل ‎ زده استان افزود: برای این مهم پس از فراخوان عمومی، ۱۵ هزار فرم به صورت دستی در سطح استان توزیع و در پالایش اولیه، 8هزار و ۵۰۰ نفر شرایط ابتدایی این طرح را داشته که اطلاعات آنها برای بررسی وضعیت بیمه‎ای به تامین اجتماعی ارسال شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: تنها افرادی می توانند در این طرح شاغل شوند که هیچ‎گونه بیمه فعالی در سازمان تامین اجتماعی نداشته باشند.

آشتاب سهمیه لرستان برای اشتغال عمومی را 7هزار و ۷۱۲ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: پیش‎بینی می‎شود در صورت ادامه روند فعلی، این طرح تا یک ماه آینده اجرایی شود.

وی با اشاره به برگزاری دوره‎های آموزشی و مهارت افزایی مشمولان قبل از اجرای طرح، افزود: این آموزش‎ها رایگان است و با هدف ارتقای کیفی این طرح اجرا می‎شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: افرادی که متقاضی اشتغال عمومی هستند باید علاوه بر داشتن مهارت‎های لازم، در مناطق سیل ‎ زده حضور داشته و فعالیت کنند در غیر این ‎ صورت مشمول تسهیلات طرح نخواهند شد.

آشتاب یادآور شد: در طرح اشتغال عمومی، نیروی کار برای لایروبی، بخش کشاورزی و ساخت و ساز منطقه از میان افراد مناطق سیل ‎ زده تأمین می‌شود که با هماهنگی انجام گرفته معادل دو سوم حداقل دستمزد به مدت ۱۰۰ روز به افراد پرداخت می‌شود.

وی گفت: با اجرای این طرح، زمینه کاهش قیمت ساخت و ساز، پاکسازی جویبار، باغات و زمین‌های کشاورزی فراهم می‌شود و کمکی است تا این بخش‌ها سریع‌تر به فعالیت مجدد بازگردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: