• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-5284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد:

راهکار برون رفت از شرایط تحریم در حوزه اقتصاد کشور

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: مهم‎ترین ابزار تحریم محدودیت مراودات بانکی و قفل شدن تجارت بین الملل است.

دکتر حسین سلاح‎ورزی در گفت‎وگو با ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به شرایط اقتصادی کشور در دوران تحریم اظهار کرد: هدف اصلی تحریم نشانه گرفتن اقتصاد ایران برای توقف رشد اقتصادی کشور، کاهش ارزش پول ملی، از بین رفتن اشتغال موجود و نارضایتی در بین مردم است.

وی با بیان اینکه دولت در شرایط تحریم باید تدابیری بیاندیشد که اقتصاد کشور در مقابل استراتژی‎های تحریم شکست نخورد و دچار ضربه مهلک نشود، ادامه داد: راهکارهای مقابله با تحریم پیچیده نیستند و راه ‎ حل‎های قابل اجرایی وجود دارد. راه حل برون رفت از این شرایط "راهبرد تسهیل در برابر تحریم" است.

سلاح‎ورزی در تشریح "راهبرد تسهیل در برابر تحریم" به عنوان راهکاری جهت نجات اقتصاد کشور در برابر تحریم‎ها تصریح کرد: این راهبرد به این معناست که دولت شرایط کسب و کار در داخل کشور را تسهیل کند و این راهکار منجر به باز شدن دست و پای فعالان اقتصادی برای رونق تولید، تحرک در رشد اقتصادی و خنثی کردن نیت تحریم‌کنندگان می‎شود.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان با اشاره به اینکه مهم‎ترین ابزار تحریم محدودیت مراودات بانکی و قفل شدن تجارت بین الملل است، افزود: اگر بستر را در کشور مناسب کنیم و از ظرفیت کشورهای پیرامون کشور استفاده شود و با استفاده از روش‌های تهاتری کالا، محصولات و خدمات ایرانی را صادر کنیم، هم نیازهای کشورها را تامین کنیم و هم شرایط اقتصادی بهتر می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اگر شرایط و امکان ایجاد اعتماد را برای بخش خصوصی کشور فراهم آوریم شاید بتوانیم از طریق این راه مسائل تحریم را حل کنیم.

سلاح‎ورزی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور توان تاب آوری در شرایط تحریم‎ها را به خاطر ظرفیت‌های بالقوه دارد، گفت: منتها شرط آن این است که دولت و دستگاه‎ها از مرحله شعار عبور کنند و به دنبال تشکیل واقعی شرایط کسب و کار در فضای داخل باشند.

نایب رئیس اتاق ایران یادآور شد: به عقیده من مناسب نبودن فضای کسب و کار در داخل کشور ضربه محکم‌تری نسبت به تحریم‎ها به اقتصاد کشور زده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: