• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-9914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون عمران مجلس:

وضعیت بازار مسکن ناشی از تغییر نرخ ارز و تاثیر بازارهای موازی است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت بازار مسکن ناشی از تغییر نرخ ارز و تاثیر بازارهای موازی است.

مهندس مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، درباره وضعیت اجاره بها و وضعیت مسکن اظهار کرد: باید تعادلی بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن ایجاد شود.

وی با بیان اینکه تلاشمان این است که با همکاری وزارت راه و شهرسازی شرایط برخورداری از مسکن برای دهک‌های بین سوم تا ششم شود، افزود: انجام این مهم راهکاری مناسب برای تعدیل بازار مسکن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: به منظور کنترل اجاره بها پیشنهادی را به وزارت راه و شهرسازی داده‌ایم تا این مهم کنترل شود.

کیان‌پور وضعیت بازار مسکن را  ناشی از تغییر نرخ ارز و تاثیر بازارهای موازی دانست و عنوان کرد: باید در راستای تقویت ارزش پول ملی کشور تلاش‎ها مضاعف شود.

وی گفت: قدرتمند شدن پول ملی می‌تواند شرایط مناسبی در بازار مسکن ایجاد کند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هم‌افزایی خوبی بین کمیسیون عمران مجلس با وزارت راه و شهرسازی وجود دارد تا اقداماتی در راستای ساماندهی بازار مسکن در بخش تولید و اجاره بها انجام   تا پاسخگوی نیاز یک میلیون واحد مسکونی در سال باشند.

کیان‌پور تصریح کرد: عملیاتی کردن این مهم نیازمند تخصیص منابعی از سوی مجلس است که باید پیگیری شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه البته  ظرفیت‌های قانونی خوبی  برای بهبود وضعیت تولید مسکن وجود دارد (قوانین برنامه ششم توسعه، آیین نامه اجرایی بند “ب” تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۸۵ کل کشور، ‌ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب سال ۱۳۸۷) خاطر نشان کرد: امیدواریم با حمایت دولت و مجلس  مسکن مورد نیاز کشور و قشر ضعیف جامعه با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تولید تا راهی برای کنترل  بازار اجاره بها باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: