• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-9414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طراحی و شروع عملیات اجرایی خط جدید روستاهای رودبار

مدیرعامل برق لرستان گفت: طراحی و عملیات اجرایی خط جدید روستاهای رودبار شروع شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس خودنیا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با حضور مستمر در منطقه رودبار شهرستان کوهدشت و طراحی خط جدید روستاهای چغاسبز نقدعلی و قبر محمدمرادبه طول ۱۰ کیلومتر امروز بیستم خرداد ماه استارت عملیات اجرایی این پروژه را زدند.

وی تصریح کرد: روستاهای فوق که در اثر سیل بی‎برق شده بودند و به‎صورت موقت برق‎دار شده بودند با توجه به فرارسیدن فصل گرما در شرایط بحرانی قرار داشتند که رسیدگی به وضعیت خدمات ‎ دهی به آنان جزء اولویت‎های ما قرار گرفت.

مدیرعامل برق لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شبکه‎های توزیع برق روستاهای مذکور به‎طور کلی زیر آب رفته بود قرائن حکایت از این داشت که یک شبکه جدید با طراحی جدید و در مسیر جدید دور از هرگونه سیلاب در دستور کار قرار گیرد.

خودنیا اضافه کرد: منطقه مذکور بسیارکوهستانی و صعب العبور بوده کار را برای ما به مراتب سخت و طاقت فرسا کرده است.

وی بیان کرد: یکی از پیمانکاران توانمند را در این پروژه به کار گماردیم و مقرر شده از فردا به مدت ده روز پروژه فوق را به‎طور کامل اتمام و تحویل دهد.

مدیرعامل برق لرستان ادامه داد: با توجه به اینکه روستاهای فوق از نظر جغرافیایی تابعه شهرستان کوهدشت هستند اما تامین برق آنها به‎عهده شرکت توزیع استان ایلام بوده که با توجه به شرایط تخریب جاده و مسیر شبکه ‎ های برق رسانی این مهم توسط برق شهرستان کوهدشت اجرایی شده است.

مهندس علی بدری مدیر توزیع برق شهرستان کوهدشت نیز اظهار کرد: روستاهای فوق متاسفانه در محدوده سد سیمره قرار دارند و الزاما بایستی تمهیدات ویژه‎ای برای آنها اتخاذ شود تا در شرایط بحرانی احتمالی در آینده با اینچنین مشکلاتی مواجه نشوند.

وی تصریح کرد: پروژه خط جدید به طول ۱۰ کیلومتر و در دو بازه زمانی ده روزه هرکدام به طول ۵ کیلومتر اجرا می ‎ شوند.

مدیر توزیع برق شهرستان کوهدشت خاطرنشان کرد: تعداد خانوارهای دو روستای فوق ۱۰۴ خانوار است که می ‎ طلبد یک خط جدید با قابلیت اطمینان بالای ضریب شبکه برای آنها احداث شود.

بدری میزان اعتبار لازم برای اجرای این پروژه کوهستانی و سخت را بیش از 800 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به افزایش بی سابقه هوا در این منطقه باید در اجرای پروژه نهایت استفاده از زمان را ببریم و در کوتاه‎ترین زمان ممکن آن را به اتمام برسانیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: