• شنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-3586-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک عضو هیات علمی دانشگاه لرستان مطرح کرد:

سقف شیشه‎ای و پست مدیریتی زنان

یک عضو هیات علمی دانشگاه لرستان گفت: احراز پست‎های مديريتی برای زنان بسيار پيچيده و متغيرهای زيادی را در بر می‎گيرد.
 
دکتر سعید فرح ‎ بخش در گفت‎وگو با ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: به نظر می‎رسد به رغم آگاهی از تأثير مثبت و مفيد حضور زنان در فعاليت‎های اقتصادی و اجتماعی، هنوز موانع اساسی در اين زمينه وجود دارد. موانعی كه می‎توان گفت در اغلب كشورها، به ويژه در حال توسعه به چشم می‎خورد.
 
وی ادامه داد: در سال‎های اخير با افزايش سطح تحصيلات زنان در جامعه نگرش آنها نيز تغيير كرده است و به اهميت فرصت‎های از دست رفته آگاه شده‎اند.
 
فرح‎بخش افزود: در اين سال‎ها عواملی مانند گسترش آموزش عمومی، ورود درصد زيادی از زنان به عرصه آموزش عالی، ازدواج ديررس و افزايش هزينه‎های زندگی باعث حضور چشمگير زنان در عرصه‎های كار و فعاليت شده است.
 
این عضو هیات علمی دانشگاه لرستان یادآور شد: با وجود اين و بر خلاف افزايش كمی آنها در بازار كار، ميزان حضورشان در رده‎های مديريتی ناچيز است.
 
وی خاطرنشان کرد: مطالعات انجام شده نشان می ‎ دهد وجود پديده ای به نام سقف شيشه ‎ ای، بسياری از زنان را از بالا رفتن به سوی پست‎های مديريت و رهبری باز می‎دارد.
 
فرح‎بخش یادآور شد: سقف شيشه‎ای نگرش‎ها و تعصب‎های منفی است كه مانع می‎شود تا زنان و گروه‎های اقليت، ورای يک سطح خاص در سلسله مراتب سازمانی پيش روند.
 
این مدرس دانشگاه لرستان افزود: به همين دليل احراز پست‎های مديريتی برای زنان بسيار پيچيده و متغيرهای زيادی را در بر می‎گيرد.
 
وی گفت: شناسايي و تشخيص متغيرهای درونی و بيرونی كه بر افزايش يا كاهش سطح ايده‎های خلاقانه زنان و دستيابی آنها به پست‎های مديريتي اثرگذار بوده بسيار مهم و حياتي است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: