• دوشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-4784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت 317 تشکل کارگری و کارفرمایی در لرستان

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 317 تشکل کارگری و کارفرمایی در واحد‌های اقتصادی استان فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی آشتاب از فعالیت 317 تشکل کارگری و کارفرمایی در واحد‌های اقتصادی استان خبر داد و اظهار کرد: به همت همکاران اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی این اداره کل تاکنون 260 تشکل کارگری و همچنین 57 تشکل کارفرمایی در استان ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان مطلوب است، بیان کرد: خوشبختانه در لرستان فعالیت‌های خوبی جهت توسعه و ارتقاء تشکلات صنفی انجام گرفته است.

این مسئول افزود: در حال حاضر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در حوزه کار و تولید و تصمیم‌سازی‌های کلان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و توسعه و تقویت آن‌ها در محیط‌های کار و تولید تأثیر بسزایی در تنظیم رابطه کارفرما و کارگران ایفا کرده و از تنش‌های کاری، جلوگیری می‌کند.

آشتاب با اشاره به جایگاه مهم تشکلات کارگری و کارفرمایی عنوان کرد: نظر به اهمیت و نقش بسزایی که تشکلات کارگری و کارفرمایی به‌عنوان شرکای اجتماعی در سالم‌سازی محیط‌های کارگری و ارتقای سطح بهره‌وری و به‌طورکلی در چرخه اقتصادی جامعه ایفا می‌کنند تقویت، ترغیب و تشویق تشکلات از حیث کمی و کیفی از برنامه‌های مهم این اداره کل بوده و در مقایسه آماری مجموع این تشکلات که با تلاش همکاران ضمن حفظ و به‌روز نگه‌داشتن تشکلات مذکور در سال جاری 10 درصد افزایش داشته‌اند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه افزود: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد و دوره‌های آموزشی مختلف و به‌ویژه خود ترکیب مدیریتی تشکل‌ها بیش از 1512 نفر ساعت آموزش‌های مرتبط ارائه‌ شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: