• چهارشنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 983-4985-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نقش ویژه دهیاران در توسعه روستایی

فرماندار خرم‌آباد گفت: توسعه روستایی منوط به عملکرد درست دهیاران است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، اسد عبدالهی در گردهمایی دهیاران بخش مرکزی شهرستان که عصر دوشنبه سیزدهم خرداد ماه به همت بخشداری مرکزی خرم آباد برگزار شد، بیان کرد: دهیاران هم نمایندگان حاکمیت و هم نمایندگان مردم هستند که باید با ایفای نقش درست مسیر توسعه‌ی روستایی را هموار کنند.

🔹 فرماندار خرم.آباد افزود: کلید حل تمامی مشکلات موجود، ارتقاء سطح فرهنگ و انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است و دهیاران باید با نگاه ویژه به اینگونه فعالیت‌ها، بسیاری از ساختارهای فرهنگی نادرست شکل گرفته در روستاها را تغییر دهند.

وی تصریح کرد: برای حل مشکلات باید از خرد جمعی بهره گرفت و دهیاران به عنوان نمایندگان حاکمیت و معتمدین مردم در روستاها، باید برای رفع مشکلات از این موضوع مهم به خوبی بهره بگیرند.

عبدالهی سپس با تاکید بر این نکته که حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی پیش نیاز حل مشکلات سایر حوزه‌هاست، ادامه داد: شهرستان خرم‌آباد یک سوم جمعیت استان را در خود جای داده که بخش مهمی از آن در روستاها ساکن هستند و دهیاران می‌بایست برای بهبود سطح زندگی روستائیان، هم از امکانات دولتی و هم از ظرفیت‌های موجود در روستاها بهره گرفته و انگیزه مشارکت اجتماعی را در سطح جامعه‌ی روستایی بالاتر ببرند.

فرماندار خرم‌آباد اذعان کرو: مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز و همچنین آتش‌سوزی‌های احتمالی در مراتع و جنگل‌ها از دیگر وظایف دهیاران است که باید در این خصوص هم به دنبال افزایش آگاهی در بین مردم باشیم و آنان را پای کار بیاوریم.

عبدالهی در پایان به موضوع سیل فروردین‌ماه سال‌جاری اشاره کرد و گفت: شهرستان خرم‌آباد در این حادثه در بیست سر فصل مهم دچار خسارت شد که بخش عمده‌ای از آن در حوزه‌ی پل‌ها، راه‌ها و امکانات زیرساختی روستایی بود  که خوشبختانه با بهره‌گیری از توان دستگاه‌های اجرایی شهرستانی، استانی توانستیم بسیاری از این مشکلات را مرتفع سازیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: