• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-2386-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در لرستان اجرا می‌شود

طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از یکم تیرماه در لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی‌وند مقدم در جلسه ستاد سنجش نو آموزان بدو ورود به دبستان ضمن تقدیر از اجرای مطلوب طرح سنجش در سال تحصیلی گذشته اظهار کرد: یکی از کارهای مفید و پرثمر در استان اجرای طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان است.

وی ادامه داد: از مزیت‌های این طرح تداوم و پوشش 100 درصدی آن است.

این مسئول افزود: در طرح سنجش با توجه به ارزیابی‌های دقیق شنوایی، بینایی، آمادگی تحصیلی و ارزیابی مقدماتی سلامت عدالت آموزشی برای خانواده و دانش آموزان محقق می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: به‌منظور اجرای مطلوب این طرح لازم است در هر شهرستان و منطقه از مدارسی که امکانات و تجهیزات بهتری دارند و از نظر دسترسی در مرکزیت قرار داشته و دسترسی والدین به آن سهل و آسان است استفاده شود.

زینی‌وند مقدم خاطرنشان کرد: به‌منظور پیگیری مواردی که در حوزه سلامت حائز اهمیت است با معاونت بهداشت علوم پزشکی استان نشست‌های تخصصی باید صورت پذیرد و در خصوص فراهم‌سازی وسایل و امکانات پایگاه‌های سنجش اقدام شود و همچنین معاینات عمومی و پزشکی با همکاری مرکز بهداشت استان انجام شود.

وی افزود: ادارات آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها باید نهایت همکاری جهت اجرا، پیگیری، اطلاع‌رسانی و پشتیبانی از طرح سنجش را داشته باشند.

در ادامه این جلسه زهرا نظری رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی و دبیر طرح سنجش نیز اظهار کرد: سال گذشته ۳۱ هزار و ۷۵۹ نفر به تفکیک ۱۱ هزار و 52 نفر پیش‌بستانی و ۲۰ هزار و ۵۱۵ نفر پایه اول در طرح سنجش مورد ارزیابی آمادگی تحصیلی، بینایی، شنوایی، دید رنگ تست گفتاری، قد، وزن و توده بدنی، قد به سن، اختلال پوست و مو، دهان و دندان و وضعیت حرکتی قرار گرفتند.

وی افزود: سال گذشته دیرآموزانی شناسایی شده و به مدارس استثنایی معرفی شدند.

نظری ادامه داد: در سال جاری ۲۳ پایگاه در سطح استان فعال خواهند بود و کلاس‌های آموزشی عوامل اجرایی پایگاه سنجش بعد از ماه مبارک رمضان از ۱۹ لغایت ۲۷ خرداد تشکیل خواهند شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: نوبت‌گیری از سوی والدین از روزهای پایانی خرداد آغاز خواهد شد و از یکم تیرماه تا 24 مرداد پایگاه‌های سنجش دایر خواهند بود. جامانده‌ها سال ۹۷ توسط مدیران مدارس نوبت‌دهی شده و هم‌زمان با نوآموزان امسال در طرح سنجش شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: