• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-3984-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار لرستان مطرح کرد:

مجتمع تحقیقات و فناوری جهاد دانشگاهی الگویی مناسب برای توسعه کشت گیاهان دارویی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: مجتمع تحقیقات و فناوری جهاد دانشگاهی الگویی مناسب و پایلوت برای توسعه کشت گیاهان دارویی در استان است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس گودرز امیری در بازدید از مجتمع تحقیقات و فناوری جهاد دانشگاهی استان، بیان کرد: این مجتمع الگویی مناسب و پایلوت برای توسعه کشت گیاهان دارویی در استان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: انتظار داریم جهاد دانشگاهی استان این مجتمع را توسعه داده تا مردم و بخش‌های خصوصی از آن الگوبرداری کرده و با این کار ایجاد اشتغال را شاهد باشیم.

امیری اضافه کرد: با توجه به وجود اراضی مستعد در استان می‌توان این الگوی جهاد دانشگاهی را به راحتی اجرایی و کسب درآمد و ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در استان و بخش گیاهان دارویی اقدامات و فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۵۰۰ هکتار از اراضی دیم استان زیر کشت گیاهان دارویی رفته است.

امیری یادآور شد: برنامه ما این است تا افق ۱۴۰۰ این رقم به ۷۰۰۰ هکتار برسد.

این معاون استاندار لرستان تصریح کرد: با این کار می‌توان مواد اولیه کارخانجات داروسازی را تامین و نقش موثری در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی ایفا کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی لرستان به عنوان نهاد علمی کارهای مطالعاتی و مقدماتی زیادی انجام داده و باید الگوسازی داشته باشد، یادآور شد: عملکرد جهاد دانشگاهی در استان موفق بوده و به نوعی می‌توان گفت کارهای موثری نیز انجام داده و انتظار داریم با تداوم آنها ایجاد اشتغال نیز به همراه داشته باشد.

 امیری تاکید کرد: باید با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های لرستان، کشت گیاهان دارویی و گلخانه‌ای در استان گسترش داده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: