• یکشنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-5214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جمع‌آوری زکات فطره در ۲۲۰۰ پایگاه

مدیرکل کمیته امداد لرستان در خصوص نحوه جمع‌آوری زکات فطره، گفت: شورای زکات با ساماندهی ۲۲۰۰ پایگاه در محل برگزاری نماز عید فطر زکات فطره شهروندان را جمع‌آوری می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جاسم محمدی‌فارسانی با اشاره به برنامه‌ریزی شورای عالی زکات در ترویج سنت الهی فریضه واجب زکات، اظهار کرد: کارگروه استانی زکات فطره تشکیل و فرآیند جمع‌آوری با هماهنگی این ستاد انجام می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از آرم شورای زکات در پایگاه‌های جمع‌آوری، افزود: جهت یکپارچه‌سازی اجرای برنامه‌های زکات فطره مطابق با تبصره ماده یک قانون زکات مصوب مجلس شورای اسلامی از فعالیت مجاری فاقد هویت و مجوز جلوگیری می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به هماهنگی با مراکز خیریه دارای مجوز، اضافه کرد: مذاکره و انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌ها، مؤسسات خیریه، مراکز نیکوکاری، مساجد و حسینیه‌ها، بقاع و امام‌زادگان در خصوص موضوع جمع‌آوری و مصرف زکات فطره انجام گرفته و براساس مخاطبان نیازمند هزینه می‌شود.

وی به آمادگی 2200 پایگاه جمع‌آوری زکات در روز عید سعید فطر اشاره کرد و یادآور شد: از این پایگاه‌ها ۲۸۰ مکان مصلی، حسینیه، مساجد و 1920 شورای زکات در روستاها به‌صورت هماهنگ و آرم شورای زکات اقدام به جمع‌آوری می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد با اشاره به چاپ پاکت‌های مخصوص جمع‌آوری زکات فطریه عام، گفت: طراحی پاکت‌ها به‌گونه‌ای انجام شده که امکان جمع‌آوری و علامت‌گذاری فطریه عام، فطریه سادات، کفاره عمد، کفاره غیر عمد نیز تعبیه شده است.

وی به نحوه مصرف زکات فطریه جمع‌آوری شده اشاره کرد و افزود: وجوهات جمع‌آوری شده پس‌از جمع‌بندی در اختیار مؤسسات خیریه و مراکز درارای مجوز قرار می‌گیرد. مبالغ اختصاصی کمیته امداد نیز صرف کمک به ایتام و خانواده‌های تحت‌حمایت می‌شود و در بخش دیگر در صورت رضایت زکات‌دهندگان و تصویب شورای زکات محل در پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: