• چهارشنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-3614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ثبت‌نام ۱۲۰۰ حامی در حمایت از کودکان طرح اکرام لرستان

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: هم‌زمان با برگزاری مراسم لیالی قدر و برپایی پایگاه ثبت‌نام حمایت از کودکان ایتام و محسنین کمیته امداد۱۲۰۰ حامی جذب این نهاد شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جاسم محمدی فارسانی با تأکید بر مشارکت مردم در توانمندسازی و تأمین کمک‌های لازم در کنار خدمات امداد به کودکان ایتام و محسنین بیان کرد: سال گذشته ۱۹ هزار و ۵۵۰ حامی به‌طور مستقیم حمایت از ۹۶۰۳ کودک ایتام و محسنین را به عهده گرفته و بالغ‌بر ۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به‌صورت نقد و کالا به این خانوارها مساعدت کردند.

 وی به استقبال مردم لرستان از طرح اکرام و محسنین در لیالی قدر اشاره کرد و افزود: ۱۲۰۰ نیکوکار با مراجعه به پایگاه‌های این نهاد حمایت از ۱۴۰۰ کودک مشمول این طرح را پذیرفته‌اند که از این تعداد ۹۹۰ کودک طرح اکرام و ۴۱۰۰ کودک مربوط به طرح محسنین است.

محمدی فارسانی به تداوم اجرای طرح اکرام و ایتام در طول ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: متقاضیان طرح اکرام می‌توانند با مراجعه به ادارات کمیته امداد و یا از طریق سایت www.Emdad.ir نسبت به پذیرش و حمایت مادی از کودکان یتیم در طرح اکرام و کودکان نیازمند با سرپرست بیمار و ناتوان در طرح محسنین شرکت کنند.

وی به سرانه واریزی حامیان در ماه به کودکان موردحمایت اشاره کرد و یادآور شد: سرانه دریافتی هر کودک یتیم از طرف حامیان ۱۶۸ هزار تومان و سرانه طرح محسنین ۷۵ هزار تومان است.

مدیرکل کمیته امداد به تخریب ۸۹ واحد ساختمان ایتام از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد در سیل اخیر اشاره کرد و یادآور شد: حامیان می‌توانند از طریق طرح اکرام در بازسازی منازل آسیب‌دیده از سیل مشارکت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: