• یکشنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-1584-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اختلاف کشاورزان با منابع طبیعی‏ مهم‌ترین عامل آتش‌سوزی در کوهدشت و چگنی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت:‏ اختلافات کشاورزان با منابع طبیعی ‏ مهم‌ترین عامل آتش‌سوزی در مراتع کوهدشت و چگنی است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، احمد مرادپور در اولین جلسه اطفای حریق استان در سال جاری اظهار کرد: سال گذشته عامل اصلی آتش‌سوزی مخصوصا در منطقه چگنی و کوهدشت عمدی بود.

 وی ادامه داد: علت اصلی این آتش‌سوزی‌ها اختلافات کشاورزان با منابع طبیعی بود که مسئولان تلاش کردند این اختلافات به حداقل برسد.

مرادپور اضافه کرد: امسال از نقش شوراها و دهیاری‌ها و فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی که از طریق آن‌ها برای بحث پیشگیری از آتش‌سوزی می‌شود، نباید غافل شد.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان ‏ افزود: فرهنگ‌سازی که صداوسیما انجام داد و فعالیت NGO ها در کاهش آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های لرستان در سال گذشته خیلی تاثیر داشت.

وی با اشاره به نقش آتش‎برها بر کاهش حریق در مراتع و جنگل‌ها اضافه کرد: پیشنهاد می‌کنم از ظرفیت سپاه و ارتش و نیروهای این دو نهاد برای مهار و اطفا آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان استفاده کرد.

مرادپور یادآور شد: سپاه ۳۵۷۰ نفر آموزش دیده دارد که اگر تجهیزات اطفاء حریق به آنان بدهیم، تعهد می‌دهند آتش‌سوزی را مهار کنند و از ظرفیت ارتش هم استفاده کنیم که مجموعا با سپاه 7000 نفر می‌شوند که پتانسیل خوبی برای اطفای حریق است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: