• یکشنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-1384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اختلاف آمار فرمانداری با منابع طبیعی در نقاط مستعد حریق

فرماندار خرم‌آباد گفت: آمار نقاط بحرانی حریق در مراتع و جنگل‌های شهرستان با هم متفاوت است به‌طوریکه ما این نقاط را 75 منطقه برآورد کرده‌ایم و منابع طبیعی آن‌ها را 28 نقطه می‌داند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، اسد عبدالهی در اولین جلسه اطفای حریق استان در سال جاری اظهار کرد: شهرستان خرم‌آباد نسبت به سال گذشته وضعیت مطلوب‌تری در بحث وقوع و اطفاء آتش‌سوزی داشته است.

وی ادامه داد: سال گذشته پنج مورد آتش‌سوزی در ۵۶ هکتار از مراتع و جنگل‌های خرم‎آباد رخ داد.

عبدالهی افزود: علت کاهش آتش‌سوزی در خرم‌آباد طی سال گذشته نسبت به سال‌های اخیر افزایش میزان آگاهی مردم و استفاده از امکانات است.

فرماندار خرم‌آباد خاطرنشان کرد: در حاشیه راه‌آهن، پایین‌تر از بیشه تا ایستگاه چم سنگر راه‌آهن ما آتش‌سوزی داشتیم که باید امسال اقدامات لازم را در این مسیر انجام دهیم.

وی افزود: برای جلوگیری از آتش‌سوزی در خرم‌آباد، بخشدار جلساتی با دهیاری‌ها برای اطلاع‌رسانی به مردم  داشته است.

عبدالهی با اشاره به اختلاف آمار فرمانداری  با منابع طبیعی در خصوص نقاط مستعد حریق در مراتع و جنگل‌های خرم‌آباد، خاطرنشان کرد: ما ۷۵ منطقه خاص و مستعد آتش‌سوزی در خرم‌آباد داریم که منابع طبیعی این نقاط را ۲۸ مورد برشمرد.

 فرماندار خرم‌آباد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اطفای حریق در خرم‌آباد گفت: احداث آتش‎بر  در ۱۴ منطقه خرم‌آباد را شروع کرده‌ایم که مراحل پایانی و تکمیل آن‌ها در حال انجام است.

وی افزود: منابع طبیعی با ۳۱ نفر از دهیاران قرارداد بسته است که به اطلاع‌رسانی در خصوص حریق در مراتع و جنگل‌های استان کمک کنند.

عبدالهی گفت: باید برای جلوگیری از حریق در مراتع و جنگل‌های لرستان، مسببان و عوامل آتش‌سوزی را منابع طبیعی شناسایی کند و برای افرادی که در حوزه اطفاء حریق کار می‌کنند بیمه بینا  در نظر بگیریم.

فرماندار خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بر اساس بررسی انجام‌گرفته از هر ده ته سیگار احتمال اینکه سه مورد باعث آتش‌سوزی شود، وجود دارد  و اگر راهداری حاشیه راه‌ها را تمیز کند، آتش‌سوزی با این علل نخواهیم داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: