• یکشنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-2314-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حمله پلنگ‎ها به گله گوسفندان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلسله از حمله پلنگ ‎ ها به گله گوسفندان در این شهرستان خبر داد.

علیرضا رحیمی گریران در گفت ‎ وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: چند روز گذشته گزارشی مبني بر حمله پلنگ به دام ‎ هاي شخصي به نام يار مراد نظري ساكن الشتر، روستاي عدل ‎ آباد قلايي در تنگه سرداب  تلخ آب به اداره محیط زیست شهرستان ارسال شد.

 وی اضافه کرد: در این حادثه تعدادي از دام ‎ هاي این فرد تلف شدند بنابراین  جهت حفظ جان پلنگ نكات لازم و ضروري طي تماس تلفني به دامدار مذكور داده شد.

رحیمی ادامه داد: همچنین سريعا مامورين محيط زيست شهرستان سلسله به محل عزيمت و از حمله پلنگ بازديد  و لاشه ‎ ها را مورد بازديد قرار دادند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلسله بیان کرد: تمامی دام ‎ هاي تلف شده از ناحيه گردن و گلو مورد حمله قرار گرفته بودند و اثر دندان ‎ هاي پلنگ بر روي  آن مشخص بود.

وی اضافه کرد: همچنين چوپان گله اعلام کرد كه پلنگ ‎ ها دو قلاده بوده و آنها را با چشم خود دیده كه برابر گفته وي يك قلاده بزرگ و ديگر كوچك ‎ تر بوده است.

رحیمی با بیان اینکه نظر كارشناسان بر اين است که احتمال دارد يك پلنگ ماده و توله سال گذشته ‎ اش بوده باشد، افزود: همچنين با توجه به تعداد تلفات ممکن است كه تعداد توله ‎ ها بيشتر از يك قلاده بوده كه چوپان با توجه به تراكم جنگلي منطقه فقط يك قلاده آنها را با مادرش ديده است.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلسله ادامه داد: با بررسي محدوده 10 راس ميش و 2 راس قوچ كه جمعا 12 راس از گله بوده توسط پلنگ تلف شده که برای آن تشکیل پرونده داده و جهت پرداخت غرامت به این فرد به مرکز ارسال شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: