• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-9790-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد:

سیل 127 میلیارد به کشاورزی شهرستان خسارت وارد کرد

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد گفت: سیل 127 میلیارد به کشاورزی شهرستان خسارت وارد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عزت‌الله نباتی در جلسه شورای اداری شهرستان بروجرد، اظهار کرد: سیل اخیر در شهرستان بروجرد 127 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد .

وی تصریح کرد: طبق دستورالعمل هیئت‌وزیران 6 کمیته تخصصی در مدیریت جهاد کشاورزی بروجرد تشکیل و جلسات مختلف برای بررسی راهکارهای جبران خسارت انجام شده است .

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد خاطرنشان کرد: در بخش زراعت به ازای هر هکتار اراضی دیم و آبی به ترتیب تا ۲۰ و ۵۰ میلیون ریال و به ازای هر هکتار باغ تا ۵۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود .

نباتی بیان کرد: همچنین به ازای هر واحد دامداری ۵۰ میلیون ریال، هر واحد پرورش ماهیان گرم‌آبی تا ۵۰ و هر تن ماهی سردآبی تا ۸۰ میلیون ریال کمک‌های بلاعوض پرداخت می‌شود .

وی ادامه داد: در بخش‌های زراعت و باغداری هرکدام به ازای هر هکتار ۵۰ میلیون ریال تسهیلات به خسارت‌دیدگان پرداخت خواهد شد .

سرپرست جهاد کشاورزی بروجرد افزود: به ازای هر هکتار از مزارع پرورش ماهیان گرم‌آبی و سردآبی نیز به ترتیب تا ۵۰ و ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود .

نباتی اظهار کرد: ۶۵ پرونده در خصوص خسارات ناشی از سیل در بخش کشاورزی بروجرد در کارگروه شهرستانی به تائید رسیده و قریب به ۷۰ پرونده دیگر نیز در حال ثبت در سامانه سجاد است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: