• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-9290-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم بروجرد در مجلس در جلسه با وزیر مطرح کرد:

سد گلرود سالهاست که متوقف است

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: حقابه ما از سد کلان مطالبه جدی مردم است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عباس گودرزی در جلسه با وزیر نیرو که با حضور استاندار ، مجمع نمایندگان، مدیران ارشد کشور و استان در حوزه آب و با موضوع سدسازی برگزار شد، اظهار کرد: مردم از این جلسه نتیجه می‎خواهند این رفت و آمدها باید مثمر ثمر باشد و وزیر باید تصمیم بگیرد.

وی تصریح کرد: مگر خون مردم شهرستان بروجرد کمرنگ‎تر از مردم دیگر شهرهای مسیر جریان آب است که مردم ما بی‎بهره باشند، کشت کشاورزان ما دیمی با بهره‎وری پایین باشد اما شهرهای بعد از ما کشاورزی آبی با برداشت ۴ برابر داشته باشند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از پیگیری‎ها و اقدامات قبلی شما و معاونین محترمتان در خصوص احیای سد شهید بروجردی تشکر می‎کنم و انتظار دارم این مسیر ادامه یابد.

گودرزی اضافه کرد: تخصیص کشاورزی سد آبسرده را باید کامل بدهید و کوتاهی در این مسئله جفا در حق مردم و کشاورزان حوزه انتخابیه است.

وی بیان کرد: کارشناسان و معاونان شما می‎گویند سد گلرود توجیه فنی ندارد پس اگر توجیه فنی ندارد چگونه دو فاز مطالعات آن انجام گرفته اما سالهاست که متوقف است؛ درخواست ما اعزام تیم مجدد جهت بررسی و پیگیری سد گلرود است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس ادامه داد: حقابه ما از سد کلان مطالبه جدی مردم است که باید تخصیص داده شود؛ از سکوت و بی‎خبری و غفلت مسئولان وقت سوءاستفاده شده و در حوزه آبریز ما سدی ساخته‎اند که سهم ما صفر است در حالی‎که مردم ما به آن آب محتاج هستند.

به گفته وی، زمانی، وقتی ما برای سدهایمان پیگیری می‎کردیم متهم می‎شدیم به بی‎سوادی و می‎گفتند دوران سد سازی سپری شده و ساخت سد منسوخ شده است اما سیلاب اخیر به همه ثابت کرد که آنها اشتباه فکر کرده‎اند.

وی اظهار کرد: اگر سدهای بروجرد در گذشته ساخته می‎شد امروز شاهد این همه خسارات در شهرهای مسیر روان آبها نبودیم.

به گزارش ایسنا، به دستور وزیر نیرو مقرر شد مطالب ذکر شده صورتجلسه و پیگیری شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: