• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-10984-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر کمیته فناوری اطلاعات سیل لرستان:

43 هزار کمک نقدی و غیرنقدی به سیل‌زدگان ثبت شد

دبیر کمیته فناوری اطلاعات سیل لرستان گفت: 43 هزار کمک نقدی و غیرنقدی به سیل‌زدگان ثبت شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، پورسیف در نشست خبری قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان، اظهار کرد: در کمیته فناوری اطلاعات در سه بخش از جمله ارتباطات و حوزه زیرساخت‌ها اقداماتی را بعد از سیل انجام دادیم.

وی ادامه داد: در جریان سیل 12 فروردین در 398 نقطه روستا و شهر ارتباط به طور کامل قطع شد که در عرض 12 روز همه ارتباط ‎ ها به حالت اول برگشت به جز دو نقطه چم مهر و بابازید که بحث جابجایی آنها مطرح است.

پورسیف اضافه کرد: شبکه ‎ های فیبر نوری استان در جریان سیل با ویرانگری ویژه‌ای مواجه شد که توانستیم آن را رفع کنیم.

دبیر کمیته فناوری اطلاعات سیل لرستان خاطر نشان کرد: بخش مهم عملکرد ما ارائه سرویس به سایر کمیته‌های قرارگاه بازسازی سیل در لرستان است که جمع‌آوری اطلاعات و ایجاد یک دیتابیس از همه خدمات دستگاه‌های اجرایی را انجام دادیم و اطلاعات 43 هزار کمک نقدی و غیرنقدی به سیل‌زدگان را در آن ثبت کردیم.

وی یادآور شد: در حوزع سامانه توزیع، سامانه توزیع را برای اولین بار در کشور راه‌اندازی کردیم که 348 نفر در این سامانه ثبت اطلاعات شدند و می‌توانند اقلام اساسی را دریافت کنند.

پورسیف گفت: همچنین کمیته فناوری اطلاعات استان وضعیت طغیان رودخانه‌ها را به صورت عملی به تصویر کشاند.

دبیر کمیته فناوری اطلاعات سیل لرستان اظهار کرد: تاکنون پنج جلسه کمیته اصلی را برگزار کردیم و در مجموع 20 مصوبه داشتیم که تنها یک مصوبه اجرایی نشده و مربوط به شبکه زوج  سیم در روستای چم‌مهر و بابازید است.

وی با بیان اینکه در حوزه توزیع اقلام همکاری مناسبی با بنیاد مسکن شد، گفت: در مرحله اول بنیاد مسکن به ما اطلاعات 5915 نفر را داد که این افراد کسانی هستند که بین آنها اقلام اساسی توزیع می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: