• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-8586-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استراتژی‎ ریسک راهی موثر در کاهش خطرات تولید

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: ریسک در فعالیت‎های کشاورزی باعث ایجاد خسارات مالی و احساس ناامنی در کشاورزان می‎شود.

دکتر کیانفر پیامنی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: تولید در بخش کشاورزی پیوسته در شرایط ناپایدار و دشواری قرار دارد و مخاطره آمیز بودن این وضعیت، تولید در این حوزه را به صورت فعالیتی همراه با ریسک و خطر درآورده است.

وی با بیان اینکه ریسک در فعالیت‎های کشاورزی باعث ایجاد خسارات مالی و احساس ناامنی در روحیه و زندگی کشاورزان می‎شود، ادامه داد: در این رابطه باید ارزیابی ریسک انجام شود.

پیامنی ادامه داد:  ارزیابی ریسک یک فرآیند چند رشته‎ای بوده که به شناسایی، کمی کردن و درک درستی از ماهیت، وسعت و اثرات ریسکی که یک جامعه یا اجتماع باآن مواجه است؛ اشاره دارد و با رویدادهای شدید پیش ‎ بینی نشده و آسیب پذیر در جامعه همراه است.

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان در ادامه بیان کرد: مدیریت ریسک شامل شناسایی، برآورد، ارزیابی، نظارت، ارزشیابی و کنترل ریسک بوده و در برگیرنده اقدامات احتیاطی، واکنش‎های اختصاصی و فرآیندهای سازمان داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: استراتژی‎های ریسک به عنوان روش‎هایی که برای حذف یا کاهش نسبی اثرات عواملی موثر ریسک در کشاورزی به کار می‎روند.

پیامنی گفت: در حقیقت استراتژی‎‌های ریسک جهت کاهش خطر و یا بقا در شرایط نامطلوب برای فعالیت‎های کشاورزی ضروری هستند و شامل راهبردهای قبل از وقوع خطر و راهبردهای بعد از وقوع خطر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: